X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Talent do nauki języków obcych to mit

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 13:44
Są tacy, którzy władają kilkoma czy nawet kilkunastoma językami obcymi. Inni natomiast mają problem, by nauczyć się choćby jednego. Jak przekonywała w Jedynce Ewa Zaremba, to nie kwestia talentu, tylko wypadkowa wielu zdolności umysłowych.
Audio
  • Ewa Zaremba, autorka książki "Super skuteczne strategie opanowywania języków obcych"
  • Tadeusz Chudecki opanował 10 języków obcych
Języków można się uczyć w każdym wieku
Języków można się uczyć w każdym wiekuFoto: Glow Images/East News

- To przede wszystkim odpowiedni poziom inteligencji, umiejętność kojarzenia różnych pojęć, dobra pamięć i szybkie kodowanie w pamięci oraz odzyskiwanie z niej pewnych danych. A także kwestia bystrości umysłu, szybkości myślenia - mówiła autorka książki "Super skuteczne strategie opanowywania języków obcych".

Ewa Zaremba przyznała, że nauka już od najmłodszych lat przynosi efekty. - Nawet jeśli małe dziecko będzie tylko słuchać języka lub poznawać pojedyncze słówka, to już dobrze. Jest to korzystne z neurobiologicznego punku widzenia. Lekarze zalecają zresztą, by dziecko wystawiać na jak najwięcej bodźców, które udrażniają pewne szlaki nerwowe w mózgu - tłumaczyła w "Czterech porach roku" ekspertka.

Anglista zaprzeczała równocześnie, że na naukę języka obcego może być za późno ze względu na wiek. - Osoby starsze mają zupełnie inną, nieraz dużo silniejszą motywację, niż uczniowie czy studenci. One naprawdę robią to dla siebie i za własne pieniądze. Mają ułożone życie i bardzo często mogą poświęcić znacznie więcej czasu edukacji.

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka i jego gościa. W audycji można było również usłyszeć Tadeusza Chudeckiego, aktora i podróżnika, który włada 10 językami obcymi.

pg

Zobacz więcej na temat: dzieci języki obce pieniądze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ucz się języków w CNK

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 17:00
Kolejny raz przenosimy się do Centrum Nauki Kopernik. Pokazujemy najciekawsze eksponaty wystawy RE:Generacja. Kolej na interaktywną naukę języków obcych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LINGOAL: przeglądarka do nauki angielskiego na iPada

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 00:00
Lingoal to przeglądarka internetowa, którą wyposażono w zaawansowane funkcje do nauki angielskiego. Korzystanie z Lingoal rozpoczyna się od wyboru poziomu angielskiego, na jakim naszym zdaniem jesteśmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepiej uczyć się języków na "głębokiej wodzie"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 16:35
Znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie to podstawa. Warto się ich uczyć i wciąż rozwijać te umiejętności. A jak się ich uczyć, jakich błędów unikać podpowiadają czwórkowe ekspertki.
rozwiń zwiń