X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chcesz dobrze spać, zakładaj lokatę. Chcesz dobrze jeść, kupuj…"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 11:07
- Nie ma nic za darmo. Im większe ryzyko, tym więcej możemy zarobić – mówił w "Czterech porach roku” Roman Przasnyski, doradca finansowy z firmy Open Finance.
Audio
Inwestorzy mają powody do zmartwień?
Inwestorzy mają powody do zmartwień?Foto: flickr/artemuestra

Osoby, które chcą zrobić coś ze swoimi oszczędnościami, a wolą unikać ryzyka, powinny pomyśleć o lokatach bankowych.  – Są to instrumenty stosunkowo bezpieczne, ale prawda jest taka, że im mniejsze ryzyko, tym mniejszy zysk. Oszczędzając na lokacie nie liczmy więc na wielki zysk, a raczej na to, że nie stracimy chociażby w związku z inflacją – powiedział ekspert finansowy.

Roman
Roman Przasnyski

Gdzie warto zakładać lokatę? Tu też działa zależność między zyskiem a ryzykiem. - Duże, tradycyjne banki oferują niższe oprocentowanie, a to młodsze, mniejsze, bardziej agresywne, oferują więcej. Ale ten zarobek i tak na lokacie jest minimalny – tłumaczył Roman Przasnyski.

Ogólna zasada działająca na rynku – co podkreśla ekspert finansowy - jest taka: chcesz dobrze spać, kupuj obligacje i zakładaj lokaty, a jak chcesz dobrze jeść, kupuj akcje.

Jeśli mamy kilka albo kilkanaście tysięcy złotych i chcemy coś z tym zrobić, znowu musimy zastanowić się nad tym, czy jesteśmy gotowi zaryzykować i w jakim czasie.  

– Bo nie ma darmowych obiadów. Jeśli chcemy zarobić, jest ryzyko straty. Kwestia tylko tego, czy nas stać na to ryzyko – dodał.

Jakie powinno być oprocentowanie lokaty, żebyśmy przynajmniej na niej nie tracili, gdzie szukać ukrytych opłat i na co zwracać uwagę podpisując umowę z bankiem? A na co uważać u doradców finansowych? O tym wszystkim usłyszysz w nagraniu audycji.

Rozmawiała Roman Czejarek.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złota zasada inwestowania w złoto

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 09:01
- Inwestując w złoto nigdy nie zgadzamy się na inwestowanie w spółki wydobywcze, czy inwestycje papierowe – radził w radowej Trójce wiceprezes Mennicy Wrocławskiej Piotr Wojda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestowanie w sztukę: uwaga na doradców

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 12:34
Szczególnie na młodych artystach można bardzo dobrze zarobić, ale jest jeden, niezwykle istotny warunek. - Trzeba się na tym świetnie znać – mówił w Trójce krytyk sztuki Piotr Cegłowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na sprzedaży ziemi coraz trudniej zarobić

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 19:40
- Boom na nieruchomości a więc i na sprzedaż działek budowlanych mamy raczej za sobą – uważa publicystka Grażyna Błaszczak, która była gościem radiowej Trójki.
rozwiń zwiń