Wielki Kanion albo Luwr – klik i jesteś

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 15:29
Coraz więcej miejsc na świecie można zobaczyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy do tego komputer z dostępem do internetu.
Audio
Wielki Kanion Kolorado
Wielki Kanion KoloradoFoto: Jack11 Poland/Wikipedia

Podgląd on line jest możliwy np. w Wielkim Kanonie w USA. - Mimo, że byłam tam niedawno, to czułam niedosyt i po wyprawie obejrzałam go sobie jeszcze raz. Dzięki technologii 3D zauważyłam dużo więcej szczegółów. Nie mogłam wręcz uwierzyć, jakie to jest ogromne. Na żywo wrażenie było inne niż potem, gdy już na spokojnie w domu obejrzałam Kanion ponownie - mówiła w "Czterech porach roku" Julia Lachowicz, dziennikarka "Travelera".

W kamery internetowe wyposażonych jest również coraz więcej muzeów. W jednym z rankingów 10 najchętniej oglądanych placówek z całego świata znalazło się, obok m.in. Luwru i Prado... Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

- Pokaz wirtualny wcale nie musi się pokrywać z jakością tego, co oferuje rzeczywistość. To jest dopiero diabelstwo. Czasami możemy mieć wrażenie, że ta cyberprzestrzeń jest atrakcyjniejsza niż fakty - tłumaczyła dr Monika Małkowska, historyk sztuki.

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka i jego gości.

pg

Czytaj także

Królewskie rezydencje stoją otworem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 13:06
- Mało kto zdaje sobie sprawę, że Łazienki Królewskie to nowoczesne muzeum, o którym Stanisław August marzył, by było otwarte i dostępne – przekonywała w audycji "Kultura w radiowej Jedynce” Małgorzata Radziwanowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie kolejny Luwr. Będzie miał kształt grzyba

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 15:19
Po spowolnieniu wymuszonym przez światowy kryzys Zjednoczone Emiraty Arabskie ruszają z zawieszonymi inwestycjami. Wśród odblokowanych projektów jest pierwszy oddział Luwru poza Francją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głowy zagrożonych zwierząt w muzeum w Kielcach

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 13:39
O kontrowersyjnej ekspozycji mówi na antenie Jedynki Paweł Średziński z WWF Polska. Gość „Czterech pór roku” zdradza też, jakimi innymi metodami można przekazywać społeczeństwu wiedzę na temat dzikich zwierząt.
rozwiń zwiń