X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka o bezpieczny fotel dla pacjentek

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 12:32
Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton" i Kampania Przeciw Homofobii rozpoczęły kampanię, której celem jest poprawa jakości usług świadczonych przez ginekologów.
Audio
Walka o bezpieczny fotel dla pacjentek
Foto: PAP/MACIEJ CZAJKOWSKI

Kampania "Bezpieczny fotel" została pomyślana w szczególności z myślą o nastolatkach, kobietach niepełnosprawnych oraz osobach homoseksualnych i transpłciowych. W ramach akcji uruchomiono internetową ankietę, w której anonimowo można opisać swoje doświadczenia z wizyt u ginekologów i związane z nimi oczekiwania.

- Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do wypełniania ankiety. Naprawdę warto, dlatego że wszystkie opinie posłużą do stworzenia raportu, dzięki któremu, mamy nadzieję, coś rzeczywiście uda nam się zmienić. I nie chodzi tu tylko o aspekt podejścia lekarza do pacjentki, ale również o czysto gabinetowe rzeczy. Czy parawan stoi tam gdzie powinien? Czy jest dodatkowy pokój, gdzie można się przebrać przy zachowaniu pełniej intymności? I wreszcie czy lekarz rozmawia z nami, czy z tym co, potocznie mówiąc, mamy między nogami - mówiła w "Czterech porach roku" Patrycja Wonatowska, wolontariuszka z Grupy Edukatorów Seksualnych "Ponton".

Ankieta jest dostępna na stronie www.przyjaznygin.pl. Na jej podstawie powstanie raport, który trafi m.in. do Ministerstwa Zdrowia.

Gościem audycji była również dr Iwona Szaferska, ginekolog.

Więcej w nagraniu audycji, która prowadziła Karolina Rożej.

pg

Zobacz więcej na temat: służba zdrowia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co czwarty Polak zachoruje, a co piąty umrze

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 23:11
Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu najbliższych kilkunastu lat nastąpi podwojenie liczby nowych zachorowań na nowotwory. Rak stanie się głównym zabójcą XXI wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prywatna medycyna na łasce rywali

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 08:17
Firmy skarżą się, że zostały pominięte w reformie NFZ. O ich losie zdecydują publiczne szpitale. - pisze "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarze: chcemy mieć szefa, który ma wizję

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 23:58
- Arłukowicz nie reaguje na to, co się do niego mówi. System opieki zdrowotnej w Polsce nie działa - mówił w Jedynce prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.
rozwiń zwiń