Joanna Jeżewska zagląda do kobiecej duszy. Z pomocą...

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 14:02
"Martwa natura z kochankiem w tle" to debiutancka płyta tej znanej aktorki i parodystki. Obok spektaklu pod tym samym tytułem jest to część projektu artystycznego, który powstał we współpracy z Janem Wołkiem.
Audio
Jolanta Jeżewska
Jolanta JeżewskaFoto: PR

- Bardzo mnie interesowało jak mężczyzna może napisać takie kobiece teksty. A Jan Wołek pisze cudowne teksty dla kobiet i o kobietach - mówiła w "Czterech porach roku" Joanna Jeżewska.

Płytę i monodram "Martwa natura z kochankiem w tle" sami twórcy nazywają zwierzeniem z tego, co kobieta chciałaby powiedzieć innej kobiecie przed Dniem Kobiet. - W założeniu miała to być płyta o różnych kobietach i różnych stanach emocjonalnych. O babach młodych, starych i średnich, złych i dobrych, zakochanych i nienawidzących, zostawianych i zostawiających i tak dalej. I coś takiego wyszło, tylko zamiast różnych kobiet skupiło się to na jednej. Za to takiej, która przechodzi przez różne stany emocjonalne - tłumaczyła aktorka i parodystka znana z telewizyjnego programu "Szymon Majewski Show".

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka z Joanną Jeżewską.

pg

Zobacz więcej na temat: dzień kobiet

Czytaj także

Marysia Sadowska: zróbmy prezenty dla biednych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 13:48
Pomóżmy tym dzieciom, których nie będzie stać na prezenty świąteczne - zachęcała w PR24 Marysia Sadowska, piosenkarka i reżyserka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Kobiet: walczyć ze stereotypami, zmieniać prawo

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 10:37
Najważniejsze są panie. Z okazji Dnia Kobiet w Brukseli odbędzie się specjalne międzyparlamentarne posiedzenie.
rozwiń zwiń