Majewska: przeżyłam dramat, cenię pozytywne myślenie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 14:40
- Chociaż większość ludzi postrzega mnie jako osobę bardzo pogodną, ja też mam swoje przejścia. I wiem, że w największej tragedii trzeba szukać jasnego punktu, bo nikt za nas sobie z tym nie poradzi - mówiła w Jedynce wokalistka Alicja Majewska, która jest ambasadorką akcji "Sekrety życia”.
Audio
  • Alicja Majewska i Robert Jasiński o pozytywnym myśleniu
Majewska: przeżyłam dramat, cenię pozytywne myślenie
Foto: www.sekrety-zycia.pl/ mat. prom.

Alicja Majewska promuje hasło "Myśl pozytywnie”. - Polega to na tym, że nawet gdy przydarzyły nam się wpadki, nie należy ich rozpamiętywać i dołować się sytuacjami, na które i tak nie mamy wpływu. Oczywiście trzeba być krytycznym wobec siebie i wyciągać wnioski, ale nie dołować się - mówiła wokalistka w "Czterech porach roku”.

Drugi z gości "Czterech pór roku”, Robert Jasiński - coach, ekspert przywództwa osobistego - podkreśla, że hasło "Myśl pozytywnie” zostało wypaczone. - Nie chodzi o to, by nie zauważać problemów, ale raczej o to, by wypatrywać okazji. Nasz umysł działa selektywnie, mamy w głowie pewien filtr. Dlatego musimy szukać tych dobrych, jasnych stron nawet w trudnej sytuacji - tłumaczył gość Jedynki.

Oboje podkreślali natomiast, że nie wolno zakłamywać rzeczywistości. - Nie nazywać fantastycznym czegoś, co takie nie jest. Ważne jest oddzielić słabości, które możemy poprawić, od tego, czego już nie da się poprawić i tym się nie dołować - dodała Alicja Majewska.

Zasada ta działa nawet, gdy dosięgają nas dramaty. - Jeśli ktoś jest w trudnej sytuacji i koncentruje uwagę na tym problemie, będzie się w niego zagłębiał. Dlatego warto zdobyć się na odwagę i poszukać w najgorszym położeniu chociaż jednego jasnego punktu, bo te dobre rzeczy później się przyciągają - mówił Rober Jasiński.

Alicja Majewska dodała natomiast, że pozytywne myślenie jest tym bardziej istotne, że nawet jeśli wokół siebie mamy bliskich, to z problemem trzeba poradzić sobie samemu. - Znaleźć w sobie tę siłę i pozytywną myśl. Inni mogą nam pomagać, ale ostatecznie to i tak my musimy poradzić sobie z tragedią. Chociaż w najgorszych przypadkach, a ze mną tak było, trzeba się oprzeć o specjalistę - przyznała Alicja Majewska.

Alicja Majewska jest jedną z ambasadorek akcji "Sekrety życia”. Ideą kampanii jest profilaktyka i zwiększenie świadomości Polek na temat własnego zdrowia i życia. Akcja organizowana jest na rzecz Federacji Stowarzyszeń "Amazonki”, propaguje wizerunek kobiety mądrej i świadomej siebie, która w równym stopniu dba o swoje zdrowie, jak i o najbliższych. Skierowana jest do wszystkich kobiet w Polsce, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

Kampania opiera się na dwunastu "Sekretach życia”. Każdy sekret ma swoja ambasadorkę - osobę znaną, szanowaną, która dla wielu pań jest autorytetem. Partnerem akcji jest radiowa Jedynka.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. Rozmawiał Roman Czejarek.

ei

Zobacz więcej na temat: Alicja Majewska psychologia

Czytaj także

Związki na odległość - czy to ma szansę się udać?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 18:00
Dlaczego ludzie decydują się na związki, choć dzielą ich tysiące kilometrów, i jak sobie radzić, gdy już wpadniemy w taki "układ"? - Rozpoczęcie wspólnego mieszkania po okresie życia na odległość, to swoisty "crashtest" - mówi w Czwórce Andrzej Gryżewski, psycholog. - Wtedy często związek się rozpada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczne spóźnienie? Jest na to sposób

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 12:57
- Termin niedoczas jest dziś niebezpiecznie popularny. Tymczasem warto z tym walczyć i wcale nie jest to takie trudne – podpowiada gość "Czterech pór roku” Beata Rycembel - coach, trener rozwoju osobistego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakochany nastolatek niczym dzikie zwierzę

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 12:20
- Traktujmy na serio i poważnie nasze dziecko oraz wszystko, co ono przeżywa. Nieważne, jak bardzo wydaje się nam to infantylne, głupie. Dziecko musi czuć, że może nam zaufać - podkreśla psycholog Piotr Mosak.
rozwiń zwiń