X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Królikowski przyznaje: uprawiam leśną partyzantkę

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 12:06
Aktorska para Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski, wraz z dziećmi Julią, Marceliną i Ksawerym, zostali ambasadorami kampanii promocyjnej "Lasy Państwowe. Zapraszamy".
Audio
  • Paweł Królikowski i Mariusz Turczyk o kampanii Lasów Państwowych (Cztery pory roku/Jedynka)
Małgorzata i Paweł Królikowscy w kampanii Lasów Państwowych
Małgorzata i Paweł Królikowscy w kampanii Lasów Państwowych Foto: www.lasy.gov.pl/ mat. prom.

Kampania ma pokazać, jak leśnicy przygotowali polskie lasy do aktywnego i atrakcyjnego wypoczynku. Ma także zaprezentować Lasy Państwowe jako organizację otwartą.

Skąd pomysł na ambasadorów? - Szukaliśmy osób, które kochają las, bywają w nim i tą miłością będą zarażać. Rodzina Królikowskich spełnia te wszystkie warunki - mówił W "Czterech porach roku" Mariusz Turczyk z Lasów Państwowych.

Paweł
Paweł Królikowski w studiu Jedynki

Leśną pasję potwierdza sam aktor. - Moja żona Małgosia śmieje się, że my jesteśmy ludźmi z lasu, że jesteśmy taką leśną partyzantką. Mieszkamy faktycznie na skraju lasu, mamy wręcz do niego furtkę. Nawet gdy chce pojechać rowerem do sklepu czy na pocztę, to jadę przez las. Zresztą rodzinne wyprawy rowerowe to też nasza tradycja - powiedział Paweł Królikowski.

Czy lasy w Polsce faktycznie wymagają reklamy? - Zrobiliśmy badania i okazało się, że aż jedna trzecia Polaków nie bywa w lesie. To bardzo zły wynik, bo lasy mamy piękne, otwarte, dostępne. Przygotowujemy ścieżki edukacyjne, szlaki, dlatego teraz namawiamy do korzystania z tego wszystkiego - tłumaczył Mariusz Turczyk.

Mariusz
Mariusz Turczyk z Lasów Państwowych

Ekspert z Lasów Państwowych dodaje, że w lesie już kipi życie. - Teraz można spotkać całe rodziny dzików, nawet z młodymi, do tego sarny, jelenie. Zachęcam też do obserwacji ptaków - wylicza Mariusz Turczyk. Każdego roku polscy leśnicy sadzą 500 mln drzew. Najwięcej w naszych lasach sosen. - Dzięki temu jest i materiał na piękne meble, i wspaniałe miejsce do wypoczynku - dodaje przedstawiciel Lasów Państwowych.

Co, poza spacerem czy bieganiem, można robić w lesie, jak zamieszkać w leśniczówce i jaka jest kara za jeżdżenie quadem po lasach? Między innymi o tym można usłyszeć w nagraniu audycji. Rozmawiał Roman Czejarek.

(ei)

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poznaj uroki biegania zimą!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 14:31
- Zimą tropy zwierząt biegnących w poprzek naszych tras będą wręcz kuły w oczy, będziemy mogli na pierwszy rzut oka zobaczyć, czy nasz szlak przecinała sarna czy inne zwierzę - mówi Mariusz Turczyk z Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żubry online, czyli podejrzyj króla puszczy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 15:04
Jest to możliwe dzięki projektowi Lasów Państwowych, które umieściły specjalną kamerę na skraju Puszczy Białowieskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władcy puszczy i… sieci

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 17:03
Wielkim zainteresowaniem cieszy się dostępna w Internecie transmisja na żywo z Nadleśnictwa Browsk. Jej bohaterami są… żubry.
rozwiń zwiń