Mecz Polska - San Marino: Jedynka poznała wynik

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 15:46
Co robił u wróżki Roman Czejarek? Komu wygraną w meczu Polska - San Marino (transmisja w Jedynce) wywróżyła Miłka Rogulska i jak wygląda praca we wróżbiarskim call-center? Odpowiadamy w "Czterech porach roku"!
Audio
  • Wróżka Miłka Rogulska i psycholog Anna Kędzierska o poradach ezoterycznych (Cztery pory roku/Jedynka)
Wróżka, która naprawdę potrafi przepowiadać przyszłość - czy to możliwe?
Wróżka, która naprawdę potrafi przepowiadać przyszłość - czy to możliwe?Foto: Glow Images/East News

Mecz Polska - San Marino - relacja na żywo>>>

"Ludzie korzystają z usług wróżek, bo są zagubieni", "wróżki wyciągają od ludzi pieniądze" czy "zmarnowała mi parę miesięcy życia, bo przejęłam się tym co mi powiedziała, a nic się nie sprawdziła" to tylko niektóre z wypowiedzi zebranych podczas ulicznej sondy. Po co więc ludzie chodzą do wróżek i dlaczego przerzucają odpowiedzialność za decyzje dotyczące ich życia na innych?

Anna
Anna Kędzierska fot. PR

- Często, gdy nie potrafimy sami podjąć decyzji, stoimy na rozdrożu, to szukamy pomocnej ręki, która nam podpowie, pokaże, którą drogę wybrać - wyjaśnia psycholog i trener Anna Kędzierska podkreślając jednocześnie, że "ryzykowne jest" oddawanie odpowiedzialności za swoje życie drugiej osobie . - Czy to będzie wróżka, czy przyjaciel, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektów ich podpowiedzi, mamy na kogo zwalić winę - dodała.

Wróżka Miłka Krogulska podkreśla, że krzywdzące jest wrzucanie wszystkich osób zajmujących się ezoteryką do jednego worka. Znajdą się i profesjonaliści, i naciągacze. - Mam nadzieję, że kiedyś ezoteryka i wróżbiarstwo staną się przedmiotem rzetelnego badania przez świat nauki i wtedy, być może, niektórzy zmienią zdanie - powiedziała w rozmowie z Romanem Czejarkiem . Z jej doświadczeń wynika, że ludzie traktują radę wróżki jak ekspertyzę, a nie nakaz.

- I w gabinetach psychologicznych, i w gabinetach wróżek mamy do czynienia z dwoma rodzajami klientów: takimi, którzy szukają konkretnych odpowiedzi oraz takimi, którzy szukają inspiracji, ale później wątpliwości rozstrzygają sami - dodała Anna Kędzierska.

Czy do wróżki chodzą osoby, które nie chcą podjąć długotrwałej terapii? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 13.00. Zapraszamy!