X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psie kupy: czy wiosną możemy już nie patrzeć pod nogi?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 13:50
Nikt nie wie ile ich jest na trawnikach. Są nawet obliczenia, które mówią, że dziennie na przykład w Łodzi pojawia się 20 ton odchodów od psów, a w Warszawie jeszcze więcej.
Audio
  • 20 ton dziennie... Jak rozwiązać problem psich kup na trawnikach i ulicach? (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Chow Chow
Chow ChowFoto: wikipedia commons/użytkowik Remigiusz Józefowicz

- Niesprzątanie to bezmyślność, brak postawienia się w sytuacji drugiego człowieka - mówi Dorota Szulc-Wojtasik, redaktor naczelna pisma "4 łapy".
- Nie ma się na uwadze dzieci - wylicza dalej gość "Czterech Pór Roku" - Nie mogą wejść na trawnik, bo natychmiast mają ubrudzone buty, dotkną odchodów gołą ręką, co jest przecież bardzo niebezpieczne.
Prawo jest po stronie sprzątających. Kara od strażnika miejskiego za niesprzątnięcie po psie to nawet 500 zł. Ale może wzrasta nasza świadomość ekologiczna i higieniczna? Czy gminy nam w tym pomagają ustawianiem specjalnych koszy lub rozdawaniem torebek?
Proponowane jest budowanie ogrodzonych wybiegów dla psów. To nie jest rozwiązanie.
- Spacer jest dla psa niezwykle ważnym elementem życia - mówi Szulc-Wojtasik -  Nie dla każdego zwierzaka będzie oczywiste, by załatwić się właśnie na zamkniętym obszarze wybiegu.
Budzą się kleszcze. Czy warto szczepić czworonoga? O tym Roman Czajarek również rozmawiał z redaktor naczelną pisma "4 łapy".


Zobacz więcej na temat: biologia Łódź Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rów Mariański tętni życiem

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 01:00
Reżyser James Cameron podczas swojej misji nie znalazł tam wielu przykładów życia. A gdyby tylko poszukał kilka centymetrów niżej...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptaki ewoluują, by unikać kolizji z samochodem

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 13:40
Kierowcy na pewno zwrócili uwagę, że niektóre gatunki szybciej umykają spod kół. Artykuł w najnowszym "Current Biology" wyjaśnia, dlaczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pasożyt sprawia, że myszy nie boją się kota

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 14:00
Toxoplasma gondii to dziwny pierwotniak. Żyje we krwi większości zwierząt ciepłokrwistych, ale najbardziej lubi kocią krew, bo w niej może się rozmnażać. Ma to zabawne skutki w życiu kotów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrówki są jak ludzie. Jak sobie z nimi poradzić?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 13:40
- Jak się pozbyć mrówek z mieszkania? Nie wiem sama - mówi prof. Godzińska - Mogę jedynie podpowiedzieć, że mrówki nie lubią jak się często zmywa powierzchnię, po których chodzą, bo wtedy zmywamy ślady zapachowe, którymi się kierują.
rozwiń zwiń