X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznajcie symbol Lata z Radiem 2013!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 15:06
W zeszłym roku ryś, w tym - foka. Radiowa Jedynka ponownie połączy koncertowe lato z akcję edukacyjną o gatunkach zagrożonych wyginięciem.
Audio
  • - Imię Hela, z racji tego, że program ochrony fok szarych prowadzi fokarium na Helu, jest bardzo dobre dla foki Lata z Radiem - uważa Paweł Średziński z WWF Polska
Foka szara
Foka szaraFoto: Johan Spaedtke aka Spade/Wikimedia Commons/domena publiczna

- Foka to jest niezwykłe zwierzę. W Bałtyku żyją aż trzy gatunki, w tym, najczęściej występująca, foka szara, którą można oglądać w helskim fokarium - mówił Paweł Średziński z WWF Polska.

Liczebność populacji foki szarej w Bałtyku szacuje się obecnie na ok. 23 tysiące osobników, choć jeszcze 100 lat temu było ich 100 tysięcy. Na południowym wybrzeżu (Niemcy, Polska, Rosja) zwierzęta te zostały wytrzebione przez człowieka, zanim jeszcze dotknęły je skutki zanieczyszczeń środowiska. - Proces odtwarzania gatunku będzie trwał lata. Foki rodzą raz w roku tylko jedno małe, które przez pierwsze miesiące życia ma bardzo wiele problemów z przeżyciem - wyjaśnia gość Romana Czejarka.

Na polskim wybrzeżu powołano Błękitny Patrol, którego wolontariusze reagują na wszystkie sygnały obecności fok. - Foka lubi mieć spokój. Jeśli wychodzi na ląd, to by odpocząć. I musi to być miejsce odizolowane od ludzi. Jeśli jednak zdarzy nam się ją zobaczyć, trzeba zachować spokój i dystans oraz zawiadomić nas lub Fokarium, nie tylko jeśli coś jej grozi - podkreśla.

Odpowiednie numery telefonów można znaleźć na stronie www.fokarium.com i www.wwf.pl.

Lato z Radiem 2013 startuje 21 czerwca. Maskotką trasy będzie pluszowa foka. Już dziś zapraszamy na koncerty i do słuchania relacji!

Jakie zagrożenia czyhają na foki w Bałtyku? W której części polskiego wybrzeża najczęściej można je spotkać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 13.00. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cietrzew radioamator, czyli Jedynka w lesie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 12:07
W majowy weekend ekipa "Czterech pór roku" wybrała się na poszukiwanie przygody w okolice Świeradowa-Zdroju. Cietrzew przeszkadzał w prowadzeni audycji, las kusił, by oddać się odpoczynkowi - lekko nie było...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Butelka PET. Wszystko można z niej zrobić

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 10:17
Polacy zużywają rocznie rocznie około 110 tys. ton butelek PET. Okazuje się jednak, że ten odpad to nie tylko problem, ale też inspiracja.
rozwiń zwiń