17. Piknik Naukowy. Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:24
W najbliższą sobotę Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik po raz 17. organizują Piknik Naukowy. Stoisko nr 18 na Stadionie Narodowym w Warszawie zajmie Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Audio
  • Kacper Nowacki o 17. Pikniku Naukowym (Cztery pory roku/Jedynka)
Kacper Nowacki
Kacper Nowacki Foto: PR

Dla wszystkich odwiedzających 17. Piknik Naukowy Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowała pytanie "Co mi jest niezbędne dla życia?". – To pytanie będziemy zadawali wszystkim chętnym. Będzie możliwość zapisania swojej odpowiedzi na takiej wielkiej płachcie, którą przygotujemy z zarysem jednostki ludzkiej - mówił w "Czterech porach roku" Kacper Nowacki z Fundacji.

Inne z pytań, które czekać będzie na gości Pikniku Naukowego na stoisku nr 18 to "Życie w Polsce byłoby ciekawsze gdyby…"? To jednak nie koniec programu, jaki na ten dzień szykuje Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Więcej o wystawie "Zaszyfrowane skarby" Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej >>>

- Będziemy mieli szereg pokazów przygotowanych przez szkoły, które z nami współpracują. Zaprosiliśmy pięć z nich. Dzieciaki ze szkoły podstawowej nr 75 z Warszawy, która bierze udział w naszym projekcie "Młodzi odwagi" promującym zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie, przygotowały na przykład piosenki o zdrowym żywieniu. Każdy kto przyłączy się do śpiewania otrzyma jakiś gadżet - tłumaczył Kacper Nowacki.

Odwiedź stanowisko radiowej Jedynki na Pikniku Naukowym 2013 >>>

Gość Jedynki przybliżał także cele działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. - Zajmujemy się tym, żeby nauka w szkole była ciekawsza i lepsza. Współpracujemy z bardzo wieloma instytucjami, w tym z ministerstwem edukacji. Od lat bardzo promujemy na przykład pracę metodą projektu, żeby dzieciaki w szkole nie pracowały wyłącznie indywidualnie, tylko żeby nauczyły się pracować w grupie - mówił.

17. Piknik Naukowy na antenie Polskiego Radia >>>

Rozmawiał Bogdan Sawicki.

pg

Czytaj także

Chopinowskie pamiątki i synagoga z Gwoźdźca na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 13:00
Już 15 czerwca Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Swoje stoisko zaprezentują również stołeczne Muzeum Fryderyka Chopina oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013 - Tomasz Zimoch zaprasza na Stadion Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 14:00
15 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się 17. Piknik Naukowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzęta przemówią na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 11:48
"Zmysłowe badania literackie" - pod takim hasłem obędzie się prezentacja Instytutu Badań Literackich PAN na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra Terenowa Polskiego Radia "Poznaj Piknik Naukowy"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 14:00
Weź udział i wygraj cenne nagrody!
rozwiń zwiń