Piknik Naukowy 2013: nie chcesz do lasu? Las przyjdzie do ciebie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 12:32
- Nauka weszła w las już dawno temu! Na Pikniku Naukowym będzie można sprawić sobie przyjemność na Ścieżce Zmysłów, poznać życie zwierząt i dowiedzieć się jak przeżyć noc w lesie - zapowiada Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych.
Audio
  • Lasy Państwowe zapraszają do swojego stoiska na Pikniku Naukowym (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Piknik Naukowy 2013: nie chcesz do lasu? Las przyjdzie do ciebie
Foto: lasy.gov.pl

- Polacy bardzo rzadko odwiedzają lasy, spędzają w nich mało czasu, a to przekłada się na wiedzę o lesie i przyrodzie. Podczas Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik powiemy o tym, co fajnego można w lesie robić prócz zbierania jagód i grzybów - powiedziała Anna Malinowska rzeczniczka Lasów Państwowych.

Las można przecież wąchać, słuchać jego dźwięków, dotykać. Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca, każdy może doświadczyć lasu w centrum miasta! 17. Piknik Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

- Także w nocy las tętni życiem, nigdy nie chodzi spać. A wiosną i latem las spokojnie jest w stanie nas nakarmić i napoić - podkreśliła w rozmowie z Bogdanem Sawickim.

Z radością zauważyła, że lesistość Polski rośnie nie ma wiec obawy, że najazd mieszczuchów przyniesie szkody - Jest tylko kilka podstawowych zasad, których w lesie nie wolno łamać. Poza tym hulaj dusza, zapraszamy - mówiła w "Czterech Porach Roku".

Jak się ubrać do lasu? Do czego potrzebna jest w lesie latarka i co zrobić, gdy się zgubimy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Anną Malinowską. 

Radiowa Jedynka także będzie obecna na Pikniku Naukowym. Zapraszamy do naszego namiotu oraz słuchania relacji. Szczegóły na stronie pikniknaukowy.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013 - Tomasz Zimoch zaprasza na Stadion Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 14:00
15 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się 17. Piknik Naukowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

17. Piknik Naukowy. Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:24
W najbliższą sobotę Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik po raz 17. organizują Piknik Naukowy. Stoisko nr 18 na Stadionie Narodowym w Warszawie zajmie Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń