Piknik Naukowy 2013. Ty też możesz zagrać w "Hydrozagadce"!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 13:46
Jednym z wystawców na sobotnim 17. Pikniku Naukowym będzie Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wśród przygotowanych atrakcji znajdzie się m.in. możliwość wzięcia udziału w rekonstrukcji jednej ze scen kultowego filmu "Hydrozagadka".
Audio
  • Anna Sienkiewicz-Rogowska o 17. Pikniku Naukowym (Cztery pory roku/Jedynka)
Kadr z filmu Hydrozagadka
Kadr z filmu "Hydrozagadka"Foto: Print Screen z YouTube'a

Hasłem przewodnim tegorocznej wystawy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie rekonstrukcja cyfrowa filmów. - Okazuje się, że wkład nauki jest tutaj ogromny. W tym procesie uczestniczą inżynierowie, operatorzy i naukowcy, którzy opracowali specjalistyczne maszyny, skanery i wiele patentów, żeby móc odtworzyć dźwięk ze zniszczonych zapisów i wybrakowane kadry - mówiła w "Czterech porach roku" Anna Sienkiewicz-Rogowska z PISF.

Więcej o wystawie "Drugie życie filmu” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej >>>

Ze swoją wystawą Polski Instytut Sztuki Filmowej zainstaluje się w namiocie. W środku znajdą się dwa stoiska - nr 14 i 16c. - W jednej części namiotu będzie urządzone plenerowe kino, w drugiej znajdą się stanowiska z komputerami, na których będzie pokazany proces rekonstrukcji cyfrowej, jak również stoisko warsztatowe. Będzie tam można pobawić się w retusz klatki filmowej - tłumaczyła Anna Sienkiewicz-Rogowska.

Odwiedź stanowisko radiowej Jedynki na Pikniku Naukowym 2013 >>>

To jednak na koniec. Obok namiotu urządzony zostanie jeszcze... plan filmowy. - Będziemy rekonstruować słynną scenę z "Hydrozagadki" Andrzeja Kondratiuka - powitanie maharadży na lotnisku. Każdy będzie mógł wcielić się w rolę, zagrać na blue boxie (niebieska ściana), my dogramy do tego odpowiednie zdjęcia, a na koniec każdy dostanie płytę na pamiątkę - zapewniała przedstawiciela PISF.

17. Piknik Naukowy na antenie Polskiego Radia >>>

Rozmawiał Roman Czejarek.

pg

Czytaj także

17. Piknik Naukowy. Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:24
W najbliższą sobotę Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik po raz 17. organizują Piknik Naukowy. Stoisko nr 18 na Stadionie Narodowym w Warszawie zajmie Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: nie chcesz do lasu? Las przyjdzie do ciebie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 12:32
- Nauka weszła w las już dawno temu! Na Pikniku Naukowym będzie można sprawić sobie przyjemność na Ścieżce Zmysłów, poznać życie zwierząt i dowiedzieć się jak przeżyć noc w lesie - zapowiada Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013: zostaw swój ślad

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 13:14
- Zapraszamy na nasze stoisko daktyloskopijne. Na specjalnie przygotowanej karcie piknikowej będzie można odbić swoje linie papilarne - zachęca Piotr Trojanowski z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013 z radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:00
Wszystkich, którzy zjawią się w Warszawie na 17. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik zapraszamy do odwiedzenia namiotu radiowej Jedynki. Przez cały dzień będziemy także relacjonować piknikowe wydarzenia na naszej antenie.
rozwiń zwiń