X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W podzięce za pontyfikat Jana Pawła II. Polak biegnie do Watykanu

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 13:08
- Do Wadowic mam zapewnione towarzystwo. Jeśli ktoś chce dołączyć, zapraszam. Każdy może ze mną przebiec dowolny dystans - powiedział August Jakubik, który biegnie do Watykanu z okazji 35. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Audio
  • August Jakubik biegnie do Watykanu (Jedynka/Cztery pory roku)
August Jakubik
August JakubikFoto: PAP/Archiwum/Andrzej Grygiel

August Jakubik wystartował 23 września o godz. 9.00 z placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej. Przez pierwsze 7 kilometrów, do rogatek miasta, towarzyszyła mu grupa gimnazjalistów. Jak podkreśla, cel biegu jest szczególny. - To bieg dziękczynny za pontyfikat naszego wspaniałego rodaka papieża Jana Pawła II - powiedział w audycji "Cztery pory roku".

Na plac św. Piotra Jakubik chce wbiec 16 października o godz. 8.30. Każdego dnia będzie miał do pokonania średnio 75 kilometrów. Na miejscu chce wziąć udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem. - Jeszcze nie mam potwierdzenia, że to będzie audiencje indywidualna. Mam nadzieję, że uda się do niej doprowadzić - powiedział Jakubik.

Zobacz specjalny serwis Polskiego Radia - Jan Paweł II >>>

Biegacz do pokonania ma blisko 1600 kilometrów i przewiduje, że na trasie dopadnie go kryzys. - Wiem, że będzie. Zwykle przychodzi po czterech dniach i wiem, że trzeba go przetrzymać. Przesłanie i idea, z którymi biegnę, pozwolą mi pokonać wszystkie przeszkody. Nogi przekonają się, że ze mną nie wygrają. Będą musiały mnie słuchać. Będą wiedziały, że gdy rano się obudzę, to będzie je czekać kolejne 75 kilometrów. Nie ma innej możliwości - zapewnił Jakubik w rozmowie z Karoliną Rożej.

Jego bieg do Watykanu zabezpiecza samochód techniczny z kierowcą oraz osobą, która będzie mu towarzyszyła na wybranych odcinkach trasy. Do Polski wróci samochodem, przebiegnie jedynie końcowe 7 kilometrów. - 19 października o godz. 19.45 zakończę ten szczególny bieg - powiedział w Jedynce.

- - -

August Jakubik prowadził wcześniej Pokojowe Sztafety Biegowe do Watykanu zakończone spotkaniami z Janem Pawłem II (w roku 1993, 1998, 2003 oraz w 2008 na grób papieża). Po Jego śmierci co roku biega trasą z Rudy Śląskiej do Wadowic, do miejsc, które mają związek papieżem Polakiem. Trasy te nazywa biegiem "Śladami Jana Pawła II".

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ksiądz Kloch o decyzji Franciszka: to ogromna radość

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 14:13
Papież Franciszek uznał cud potrzebny do kanonizacji Jana Pawła II. Karol Wojtyła za świętego zostanie uznany wspólnie z jednym z poprzednich papieży, Janem XXIII.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki cud przesądził o kanonizacji papieża Jana Pawła II?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 19:20
W rozmowie z Polskim Radiem postulator procesu beatyfikacyjnego papieża-Polaka ks. Sławomir Oder wyjaśnił, kiedy zakończy się proces kanonizacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży będą w Krakowie! "Wielka radość i wielkie wyzwanie"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 21:00
Papież Franciszek ogłosił, że Światowe Dni Młodzieży w 2016 r. odbędą się w Krakowie. Z tej okazji złoży wizytę w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franciszek na Twitterze. Rekordy popularności papieskich wpisów

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 17:28
Papież drugą po prezydencie USA najczęściej śledzoną postacią na Twitterze. Z danych udostępnionych przez ten serwis społecznościowy wynika, że papieskie wpisy śledzi nieco ponad siedem milionów ludzi na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 września dowiemy się, kiedy Jan Paweł II i Jan XXIII zostaną ogłoszeni świętymi

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2013 16:11
W Watykanie potwierdzono, że 30 września przed południem odbędzie się konsystorz, na którym omawiane będą zbliżające się kanonizacje błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII.
rozwiń zwiń