X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Figura: tworząc "Kalinę" stworzyłam nową Katarzynę

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 16:58
- Tekst monodramu opowiada o Kalinie Jędrusik, był pisany dla niej i o niej, ale właściwie w równym stopniu dla mnie, dla Katarzyny Figury i o Katarzynie Figurze. To, co osiągnęłam "Kaliną" jest moim ogromnym zwycięstwem, dała mi nową mnie - powiedziała aktorka w Jedynce.
Audio
  • O pracy nad rolą Kaliny Jędrusik z Katarzyną Figurą rozmawiała Anita Karwacka (Cztery pory roku/Jedynka)
Katarzyna Figura w roli Kaliny Jędrusik. Monodram Kalina.
Katarzyna Figura w roli Kaliny Jędrusik. Monodram "Kalina".Foto: Ola Grochowska

- Nie ukrywam, że przez całe lata mojego zawodowego życia myślałam o tym, by przymierzyć się do stworzenia opowieści o Kalinie - przyznała Katarzyna Figura w rozmowie z Anitą Karwacką.

Szczęśliwie dla aktorki z tą samą myślą nosiła się reżyserka Małgorzata Głuchowska. - We wrześniu 2012 roku podeszła do mnie i powiedziała, że nikogo innego nie wyobraża sobie w tej roli - opowiadała aktorka w Jedynce. Spektakl powstał w Teatrze Polonia, w czerwcu miał premierę, a obecnie powraca na teatralne deski.

Katarzyna Figura przyznała, że jej osobowość jest silnie zaznaczona w monodramie "Kalina". - Na końcu aktorka-ja-Katarzyna Figura mówię jako Kalina, że dużo wiem, mam dużo sił twórczych i właściwie czekam na propozycje. Ale na pewno wróci na mnie moda, nie mogę się doczekać... i z tymi słowami schodzę ze sceny.

Jakie głosy, osoby "towarzyszą" aktorce na scenie? Co było najtrudniejsze w pracy nad monodramem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

(asz)

Zobacz więcej na temat: Katarzyna Figura TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Seweryn: Katarzyna Figura jest idealną aktorką do odtworzenia tej roli

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 18:29
28 czerwca w Teatrze Polonia w Warszawie premiera przedstawienia "Kalina" poświęconego charyzmatycznej aktorce, legendzie polskiego kina i kabaretu Starszych Panów, Kalinie Jędrusik. O spektaklu opowiada Maria Seweryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kalina" - aktorka niewykorzystana, mistrzyni autoironii

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 15:57
- Przez słynny krzyżyk na dekolcie Gomułka doprowadził do tego, że Jędrusik zniknęła z filmu, teatru, telewizji w fazie swoich największych możliwości aktorskich. Mimo tego "embarga" pozostał jej śmiech, który sprawiał, że potrafiła się zdystansować - opowiada reżyserka spektaklu "Kalina" Małgorzata Głuchowska.
rozwiń zwiń