X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemoc psychiczna i ekonomiczna. "Prosta i skuteczna"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 12:37
Mogłoby się wydawać, że to przemoc fizyczna jest najczęstszą formą znęcania się nad rodziną. To o niej zwykle słyszymy. Nic bardziej mylnego. - Osoby, które najczęściej do nas trafiają mówią zwykle o przemocy psychicznej i ekonomicznej - powiedziała w audycji "Cztery pory roku" Renata Durda z Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".
Audio
  • Renata Durda z "Niebieskiej Linii" o przemocy w rodzinie (Jedynka/Cztery pory roku)
Przemoc psychiczna i ekonomiczna. Prosta i skuteczna
Foto: Glow Images/East News

Durda podkreśliła, że stosowanie przemocy psychicznej i ekonomicznej jest szybkie, proste i skuteczne. - Dlatego atrakcyjna w stosowaniu - powiedziała. Niestety, prawo wobec przemocy psychicznej często bywa bezradne. Trudno jest nią zainteresować jakąkolwiek instytucję. - Nie pozostawia po sobie śladów. Wypowiedziane groźby nie istnieją jako dowody - powiedziała Durda w audycji "Cztery pory roku".

Nieporozumieniem nazwała natomiast kojarzenie przemocy ekonomicznej z biedą. - Pojęcie przemocy ekonomicznej bierze się stąd, że ktoś ma pieniądze, które wykorzystuje na zaspokojenie własnych potrzeb, a nie rodziny - wyjaśniła Durda. Jak przypomniała, idea przemocy polega na sprawowaniu władzy i kontroli, a służą temu kary. - Bardzo łatwo jest karać finansowo - dodała kierowniczka Ogólnopolskiego  Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

Nie jest jednak prawdą, że w sprawie przemocy w rodzinie, nic nie można zrobić. Renata Durda przypomniała, że przestępstwo znęcania się nad rodziną jest ścigane z urzędu. Oznacza to, że każdy, kto ma uzasadnione podejrzenie, że do niego dochodzi, powinien powiadomić policję lub prokuraturę. Można też zaalarmować inne instytucje, jak np. ośrodek pomocy społecznej, przedszkole, szkołę, czy "Niebieską Linię".

Przez cały tydzień, w godz. 12.00-18.00 pod nr telefonu 22-668-70-00 dyżurują jej konsultanci. Są wśród nich prawnicy i psychologowie, osoby, które wiedzą wszystko o tym problemie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Małgorzaty Raduchy z Renatą Durdą z "Niebieskiej Linii".

tj

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ojciec Szymona nie przyznaje się do zabicia swojego syna

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 13:15
Jarosław R., oskarżony o zabójstwo półtorarocznego syna Szymona z Będzina w lutym 2010 r., nie przyznaje się do dokonania tej zbrodni. Winą obarczył matkę dziecka, swoją partnerkę Beatę Ch. Kobieta twierdzi, że to ojciec pobił dziecko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent chce Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 12:52
Bronisław Komorowski mówił o tym na posiedzeniu Konwentu Marszałków Województw w Toruniu, którego głównym tematem jest polityka prorodzinna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków: zarzuty dla matki 3-latka zamkniętego w mieszkaniu

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:56
Krakowska prokuratura oskarżyła 25-letnią Dominikę B o narażenie syna na utratę zdrowia. Kobieta zostawiła 3-letniego syna samego w mieszkaniu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
rozwiń zwiń