X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orły bieliki i puławskie Azoty

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 16:52
Gniazdo pary orłów bielików wraz z trójką młodych można zaobserwować przy kanałach zrzutowych Zakładów Azotowych w Puławach...
Audio

To już trzecie siedlisko tego rzadkiego ptaka na terenie Puław. Jak to możliwe, że w takim okręgu przemysłowym ptaki znajdują dobre warunki do życia?
"Bieliki mają tutaj świetną bazę pokarmową, dlatego chętnie tu przylatują" - zauważył w rozmowie z Łukaszem Grabczakiem ornitolog Stanisław Iwańczuk:

Stanisław Iwańczuk: - W tej chwili samica siedzi na gnieździe, samiec ją pilnuje. Samochody, karetki na sygnałach – ptak nie reaguje, przyzwyczaił się.

Grzegorz Sieradzki – specjalista ds. public relations w Zakładach Azotowych w Puławach: - Orły bieliki to jest temat o tyle wdzięczny, że jest to pewien symbol naszego państwa, występuje w naszym godle. Nie jest ptakiem częstym, w Polsce występuje około 500-700 par lęgowych.

Stanisław Iwańczuk: - Obecnie jest para lęgowa i 3 młode bieliki, może te orły są z poprzednich pokoleń, bo bielik dopiero w ósmym roku życia zakłada gniazdo. W piątym roku bieleje mu ogon.

Marek Sieprawski – koordynator w Wydziale Komunikacji Korporacyjnej w Zakładach Azotowych w Puławach: - Na Lubelszczyźnie podobno jest około 30 par, a tutaj przy Zakładach Azotowych znalazły one wyjątkowe warunki. Dużym plusem jest to, że wody odprowadzane z ZA są cieplejsze niż w Wiśle czy w Kurówce, tym samym życie biologiczne rozwija się tutaj non-stop, mamy kanały rybne, a jak ryby to są i ptaki wodne, a gdzie ptaki wodne i ryby, tam pojawiają się drapieżniki.

Grzegorz Sieradzki: - Bielik nie jest takim szybownikiem jak np. myszołów, a więc lata dość nisko, wtedy widać jego wielkie skrzydła o rozpiętości 2,5 metra. Polują na ryby oraz na ptaki: kaczki, kokoszki.

Stanisław Iwańczuk: - Było dużo pieniędzy wydanych na modernizację Zakładu, instalacje są uszczelnione. W tej chwili z Zakładzie jest więcej jaskółek niż pracowników. Słychać też dzięcioły duże i średnie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ptaki też myślą o przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2007 10:31
Do niedawno sądzono, że troska o przyszły los charakteryzuje tylko i ludzi – tymczasem wszystko wskazuje na to, że o przyszłośc martwią się... sójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły zagnieździły się przy zakładach azotowych

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 20:11
Gniazdo orłów bielików, rzadkich ptaków znajdujących się pod ścisłą ochroną, dostrzegli ornitolodzy przy kanale ściekowym odprowadzającym do Wisły zużytą wodę z Zakładów Azotowych Puławy. Jest tam para dorosłych i trzy młode ptaki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrola bocianich gniazd

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2010 16:47
Ilość jaj świadczy o kondycji ptaków...
rozwiń zwiń