Drzewko za butelkę

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 16:52
Bartek Wnuk zebrał 10.515 butelek...
Audio

Blisko 380 tys. butelek zebrano podczas tegorocznej akcji "Drzewko za butelkę". Uczniowie 13-stu szkół podstawowych z Puław i okolic zbierali plastikowe butelki do specjalnych worków, a w zamian otrzymywali drzewka, które sadzili w swoich miejscowościach. Dziś nagrodzono najlepszych.
"Kolejna edycja i kolejny wielki sukces" - mówi Łukaszowi Grabczakowi Marek Sieprawski, koordynator akcji z puławskich Azotów:

Marek Sieprawski: - Zbieranie trwało od marca do kwietnia, nie spodziewaliśmy się, że ubiegłoroczny rekord zostanie pobity o kolejnych 100 tys.
Rekordzista – Bartek Wnuk zebrał 10.515 butelek.

Bartek Wnuk: - Wszystko mi się trzęsie z nerwów, bo jestem pierwszy raz w Puławach. Dowiedziałem się o tej akcji, zacząłem zbierać butelki i wyszła mi taka wielka suma. Potem mnie to zafascynowało i zacząłem zbierać w następnych latach. Prosiłem sąsiadów, znajomych, żeby dawali butelki.

Magdalena Wnuk – mama Bartka: - Ogromna duma, satysfakcja, że syn wygrał. Cały rok zbieraliśmy, żeby się udało. Było to dosyć uciążliwe, bo jednak 10,5 tysiąca butelek to trochę jest i musieliśmy znaleźć odpowiednie miejsce. U teściów w Końskowoli to przechowywaliśmy.

Piotr Konieczny – z-ca dyrektora Zakładu Usług Komunalnych w Puławach: - Sortujemy te butelki na kolory, następnie są przedziurkowane, sprasowane i przesłane do recyklerów, którzy po umyciu i oddzieleniu etykietek, nakrętek, zmielą to tworzywo i sprzedadzą ludziom, którzy produkują z nich inne wyroby.

Anna Baranowska-Popiołek – nauczycielka: - W zaszłym roku zaczęliśmy akcję po raz pierwszy, w tym roku kontynuowaliśmy i zdecydowanie lepiej nam poszło.

- Butelek szukaliśmy wszędzie: koło domu, u rodziny, poza szkołą, w szkole. 

Marek Sieprawski: - Wszędzie, gdzie gości ta akcja rośnie świadomość tych dzieci. Będą one już wiedzieć, że nie należy się butelek pozbywać, bo można jeszcze z niej odzyskać materiał. Dlatego wszyscy są tu zwycięzcami.

Zobacz więcej na temat: dzieci ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dni ekologiczne - Skarby Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 16:49
W Łężanach wydobywano olej skalny, ale po dawnych szybach niewiele już pozostało...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasztanowce

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 16:46
Larwy wchodzą do liścia i żerują, po tym pozostają wygryzione miejsca...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sadzenie drzew w Beskidach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 16:48
Ponad pół tysiąca drzew na trzech trasach prowadzących na Baranią Górę posadzono w Beskidach...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Torba foliowa za 10 groszy - ekologia, czy biznes?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2010 08:40
Jeszcze kilka lat temu za torbę foliową w sklepie zazwyczaj nie musieliśmy płacić ani grosza.
rozwiń zwiń