Eko-ubrania

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 16:53
Produkowane są z papieru czy np. z bambusa...
Audio

Świat mody jest jednym z tych, który w ostatnim czasie najbardziej pokazuje jak walczy o ekologię. Modne stają się ekologiczne ubrania, torebki a nawet buty.  Produkowane są  z papieru czy np. z bambusa i wcale tu nie chodzi o torby wielokrotnego użytku. Kamil Olak rozmawiał z projektantami ekologicznej odzieży:

Jerzy Stradomski – modmod.pl: - Widzimy zdecydowane zainteresowanie markami, które stawiają na ekologię i ekologiczne materiały. Patrząc na świadomość, która wciąż rośnie wśród naszego społeczeństwa. Dzieje się to również na zachodzie, do nas dochodzi to dopiero teraz.

Piotr Kwietniak: - Kolekcja opiera się na użyciu ekologicznych materiałów: soja, bambus, organiczna bawełna czy przetworzony poliester. Są one specjalnie przetwarzane i dostosowane tak, aby wyglądały i nosiły się jak bawełna, znana z innych produkcji. Jest wtedy pewność, że te materiały są produkowane w ekologiczny sposób i są łączone z normalną bawełną, dając taki sam efekt.

Jerzy Stradomski: - Z produktów ekologicznych można wymienić spódnicę wyprodukowaną z przetworzonego, ekologicznego bambusa oraz kurtki wyprodukowane z recyklingowanego poliestru, czyli powtórnie przetworzonego. W najbliższym czasie w Polsce pojawią się kolejne firmy, które stawiają na materiały ekologiczne, czyli koszulki tylko i wyłącznie z materiałów przetworzonych.

Piotr Kwietniak: - Odzież ekologiczna nie oznacza wielkiej rewolucji w stylu noszenia, te rzeczy wyglądają zupełnie jak te znane z sieciówek.

Jerzy Stradomski: - Firmy, które stawiają na ekologię, biorą pod uwagę również zasady sprawiedliwego handlu.

Piotr Kwietniak: - Wcale nie jest tak, że spódnica z bambusa wygląda jak z liści bambusa złączone jakimś sznurkiem, owinięte wokół talii kobiety. Wyglądają one jak wykonane z innych materiałów.

Jerzy Stradomski: - Kolekcje firm, które stawiają na ekologię i produkują rzeczy ekologiczne, są stworzone z materiałów ekologicznych, ale w żaden sposób nie wpływa to jak bardzo są modne. Jest to użycie ekologii przy zachowaniu wszystkich standardów modowych. Kolekcje wcale nie są droższe od standardowych ubrań, więc każdy świadomy klient, któremu zależy na naszym środowisku może postawić na takie produkty.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekologiczne miasto

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2007 11:52
Miasto bez dwutlenku węgla i odpadów - taki ambitny cel wyznaczyli sobie twórcy pionierskiej urbanistycznej wizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacje proekologiczne

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 16:53
Technologiczny skansen czy liderowanie nowoczesnym rozwiązaniom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dni ekologiczne - Skarby Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 16:49
W Łężanach wydobywano olej skalny, ale po dawnych szybach niewiele już pozostało...
rozwiń zwiń