X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

www.eRys.pl

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2011 14:19
Portal edukacyjny, z którego można dowiedzieć się wielu rzeczy o lesie. Eryś jest wirtualnym przewodnikiem po lesie.
Audio

 
Podręczniki, ćwiczenia, klasówki, sprawdziany, czyli nudna szkolna rzeczywistość.
Można również inaczej zainteresować uczniów. Podstawa programowa zakłada w szkole zajęcia dotyczące lasów, dlatego pracownicy Lasów Państwowych stworzyli portal edukacyjny, z którego można dowiedzieć się jakie drzewa, grzyby czy zwierzęta można spotkać w lesie.
Alicja Dusza rozmawiała z Anną Pikus - administratorką tego leśnego portalu:

Anna Pikus: - www.erys.pl Jest to leśny portal edukacyjny, stworzony z myślą o tym, żeby przenieść las i jego środowisko w strefę wirtualną, która jest teraz jedną z najważniejszych obszarów, w której młodzież się porusza. To jest ich drugie życie.
Jak wejdziemy np. w serwis dla dzieci to mamy tu mnóstwo atrakcji, gry i prezentacje, multimedialne gry przenoszące w wirtualny las. Możemy też, grając w jedną z gier „Leśnik gospodarzem lasu”, wcielić się w rolę leśnika. Przewodnikiem przez grę jest Eryś i tak jak leśnik musimy posadzić las, dbać o niego, chronić przed różnymi kataklizmami, a jeśli się zdarzą, to musimy go później uporządkować. Aż do momentu, w którym pozyskujemy drewno, które potem jest wykorzystywane np. na biurka w naszej klasie.
Mamy też gry przyrodnicze, konkursy, np. „Leśny geniusz”, konkurs fotograficzny, a co miesiąc wybieramy zdjęcie miesiąca. Mamy bazę wiedzy w postaci Leśnoteki, jest to multimedialna encyklopedia leśna, w której są opisane różne gatunki roślin i zwierząt, występujące w polskich lasach. W dziale ptaków są ich nagrania.
Na pewno jest to przydatne i dla uczniów i dla nauczycieli, ponieważ treści, przygotowane przez leśników i edukatorów, są przystosowane do podstawy programowej, obowiązującej w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach.

- Dowiedziałem się, że jak będzie się chodziło z psem po lesie, to trzeba zabrać smycz, żeby nie pobiegł i nie spłoszył zwierząt. W szkole mamy takie zajęcia o ochronie środowiska, o lasach, ale używamy podręczników i ćwiczeń.

Godz.: 16:45 czas: 2’58’’

U T

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak