Piotr Metz: Santana to muzyk z kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 12:54
- Carlos Santana czaruje od samego początku. To on dał początek nowemu nurtowi muzycznemu . Wówczas nikt nie pomyślał nawet, że można łączyć rocka z muzyką latynowską - mówił Piotr Metz, dziennikarz muzyczny.
Audio
  • Piotr Metz: Santana budzi uśmiech i szacunek u wielu muzyków (Lato z Radiem/Jedynka)
Piotr Metz
Piotr MetzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zauważył, że hasło Santana budzi uśmiech i szacunek u wielu muzyków, którzy wręcz błagają, żeby upiększył im płytę niepodrabialnym brzmieniem swojej gitary.

- Santana wymyślił swój muzyczny kosmos i do niego zaprasza innych. On żyje muzyką, ale najważniejsze, że ma otwarty umysł i nie odwraca się od żadnego gatunku muzyki. Daje szlachetny rys wszystkiemu czego się dotknie - podkreślił.

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się tegoroczna, dziewiąta już edycja Festiwalu Legend Rocka, któremu patronuje Jedynka. Do Doliny Charlotty zawitają bowiem gwiazdy największego formatu. Będą wśród nich wirtuoz gitary Carlos Santana, wokalista Led Zeppelin Robert Plant oraz od lat niezmiennie kultowy zespół ZZ TOP. Koncert Carlosa Santany odbędzie się w sobotę (4 lipca) o godz. 22.

Dla Santany będzie to już kolejna wizyta w Dolinie Charlotty. Artysta mówi, że to jest miejsce w którym odnalazł swój dom. Mirosław Wawrocki zdradził, jak udało mu się go namówić, żeby przyjechał do Polski. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadził: Roman Czejarek

Goście: Piotr Metz (dziennikarz muzyczny) i Mirosław Wawrocki (menadżer Doliny Charlotty)

Data emisji: 2.07.2015

Godzina emisji: 9:19

to/ag

Czytaj także

Carlos Santana w Polsce. "Jesteśmy w domu"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 08:42
Pierwszy taki koncert w historii imprezy. Carlos Santana zakończył Festiwal Legend Rocka w podsłupskim Strzelinku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Carlos Santana z wrażenia zostawił w Dolinie Charlotty gitarę!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 16:40
Spektakularnie, bo w strugach deszczu i przy dźwiękach gitary Carlosa Santany w sobotę chwilę przed północą zakończył się 7. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Patronat nad imprezą miała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Legend Rocka zaczyna się w… Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 15:36
- Postanowiliśmy w tym roku rozpocząć sezon koncertem grupy Ten Years After, który odbędzie się w Teatrze "Imka" 23 maja - mówił w Jedynce Mirosław Wawrowski, organizator wydarzenia.
rozwiń zwiń