Lato z Radiem. Afromental: u nas zawsze jest ogień

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 13:02
- Nasze koncerty najfajniej się przeżywa, kiedy się w nich uczestniczy - mówili po koncercie "Lata z Radiem" 2015 w Skokach muzycy zespołu Afromental.
Audio
  • Tomasz „Tomson” Lach, Wojciech „Łozo” Łozowski i Tomasz „Torresiwo” Torres (Afromental) o koncercie "Lata z Radiem" 2015 (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Sława Bieńczycka, Roman Czejarek i Afromental
Sława Bieńczycka, Roman Czejarek i Afromental Foto: Jacek Kołtuniak\Polskie Radio

Tomasz "Tomson" Lach, Wojciech "Łozo" Łozowski i Tomasz "Torresiwo" Torres zdradzają, że każdy ich występ jest przemyślany. - Każda set lista jest pewnego rodzaju sinusoidą - mówią muzycy i tłumaczą, że są momenty energetyczne i takie, kiedy zarówno oni, jak i publiczność muszą chwilę odpocząć. - Nie gramy jednak spokojnych koncertów. Nie gramy koncertów do oglądania. Zawsze jest ogień - zaznaczają.

Członkowie zespołu Afromental zdradzili także, że rzadko przed występami robią próby. - Nie wiemy, ile prób zagraliśmy w życiu, ale pewnie można je policzyć na palcach rąk i nóg. Kierujemy się polityką, że nie warto grać prób, bo chcemy grać koncerty - podkreślają i dodają, że ich marzeniem jest zaistnienie na światowej scenie muzycznej. - Nie osiągnęliśmy jeszcze wszystkiego. Marzy nam się, żeby zespół z Polski zaistniał w popkulturze światowej - mówią muzycy.

Skład zespołu Afromental tworzą także: Bartosz "Śniady" Śniadecki, Wojtek "Lajan" Witczak , Aleksander "Baron" Milwiw-Baron i Grzegorz "Dziamas" Dziamka.

***

Rozmawiali: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek

Goście: Tomasz "Tomson" Lach, Wojciech "Łozo" Łozowski, Tomasz "Torresiwo" Torres (Afromental)

Data emisji: 5.07.2015

Godzina emisji: 21.25

Rozmowę wyemitowano w audyci "Lato z Radiem Extra".

kh/pg

Czytaj także

Lato z Radiem 2015. Ewa Farna nie dała się chorobie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 13:12
- Normalnie nie bywam zestresowana, ale dziś jestem. Nie dość, że przede mną bardzo energetyczny koncert dał Afromental, to jeszcze jestem chora - mówiła przed występem we Włocławku Ewa Farna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem zrobiło skok do Skoków

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 21:00
W drugi koncertowy weekend "Lato z Radiem" zawitało do Wielkopolski. W niedzielę graliśmy w Skokach. Na scednie Papa D, Afromental i Maryla Rodowicz.
rozwiń zwiń