Kombii: lepszy mały niedosyt niż duży przesyt

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 16:26
- Bardzo byśmy chcieli, żeby naszych koncertów na trasie "Lata z Radiem" było w tym roku więcej. Tak jednak wyszło, że będzie tylko jeden, mam nadzieję, że wyjątkowy – mówił Grzegorz Skawiński.
Audio
  • Zespół Kombii o swoim jedynym koncercie na trasie "Lata z Radiem" 2015 i płycie nagranej z Polską Orkiestrą Radiową (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
- Lubimy robić różne muzyczne rzeczy. Wspólnym mianownikiem jest ich jakość. Obojętnie czego byśmy nie grali, chcemy to robić dobrze - podkreśla Waldemar Tkaczyk z zespołu Kombii
- Lubimy robić różne muzyczne rzeczy. Wspólnym mianownikiem jest ich jakość. Obojętnie czego byśmy nie grali, chcemy to robić dobrze - podkreśla Waldemar Tkaczyk z zespołu KombiiFoto: Jacek Kołtuniak\Polskie Radio

Ten pierwszy i zarazem ostatni występ Kombii na scenie "Lata z Radiem" 2015 miał miejsce w Grodzisku Mazowieckim w sobotę 11 lipca. Wszyscy słuchacze Jedynki spragnieni muzyki zespołu już jesienią jednak będą mieli powody do radości. Wtedy bowiem ukaże się płyta akustyczna nagrana przez Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka z Polską Orkiestrą Radiową. Projekt ten to nagroda Polskiego Radia dla Kombii za zwycięstwo w opolskim koncercie "SuperPremier" w 2014 roku.

- Będzie nam bardzo miło skonsumować tę nagrodę i przygotować nowe aranżacje naszych największych hitów. Co ciekawe, w ogóle nie będziemy grać na elektrycznych instrumentach - zapowiedział Grzegorz Skawiński.

Dlaczego lider Kombii nazywa siebie "multifrenikiem" i kto dla muzyków Kombii jest wzorem, jeśli chodzi o płyty akustyczne, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Rozmawiali: Karolina Rożej i Roman Czejarek

Goście: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk (zespół Kombii)

Data emisji: 11.07.2015

Godzina emisji: 20.46

Rozmowę wyemitowano w audycji "Lato z Radiem Extra".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Skawiński: zostałem wokalistą, bo inni w Kombi śpiewali gorzej ode mnie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 18:52
- To był absolutny przypadek. Do dzisiaj zresztą nie czuję się jakimś specjalnym wokalem, aczkolwiek przez te lata trochę nauczyłem się panować nad głosem - mówił w Jedynce Grzegorz Skawiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii: mentalnie czujemy się wiecznie młodzi

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 16:24
- Uwielbiamy grać i występować. Każdy z nas ma oczywiście swoje sprawy i życie osobiste, ale muzyka to nasza pasja - mówi Grzegorz Skawiński, lider zespołu Kombii.
rozwiń zwiń