Cybulski miał kompleks krótkich nóg

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 15:13
- Na plaży Cybulski zakopywał się do pasa, by ich nie pokazywać - opowiadała w Jedynce autorka książki "Dżentelmeni PRL-u". A dlaczego Hłasko upodabniał się do Deana?
Audio
  • Emilia Padoł, pisarka o książce "Dżentelmeni PRL-u" (Lato z radiem/Jedynka)
Marek Hłasko (L), Stanisław Mikulski (C), Zbigniew Cybulski (P)
Marek Hłasko (L), Stanisław Mikulski (C), Zbigniew Cybulski (P) Foto: PAP/ Zygmunt Januszewski / CAF Adam Mottl/Eugeniusz Wołoszczuk

Stanisław Mikulski, Zbigniew Cybulski czy Marek Hłasko to ikony kina czasów PRL. Okazuje się, że pomimo wielkiej popularności mieli oni swoje słabości.

Dość wspomnieć, że bohater "Popiołu i diamentu" nie lubił u siebie dużej głowy. - Ponadto twierdził też, że ma niekształtną pupę i zbyt krótkie nogi - mówiła w audycji "Lato z Radiem" autorka książki "Dżentelmeni PRL-u" Emilia Padoł.

Z kolei Marek Hłasko miał kompleks młodzieńczej twarzy. - Robił miny, by jego buzia była bardziej szorstka, by mieć skórę pooraną zmarszczkami - tłumaczyła. Dla wielu zbyt upodabniał się przez to do Jamesa Deana.

Padoł wyjaśniła też słuchaczom Jedynki, dlaczego rola J-23 z czasem stała się bolesna dla Stanisława Mikulskiego. Opowiadała też o innych bohaterach swojej książki.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadziła: Małgorzata Raducha

Goście: Emilia Padoł (pisarka)

Data emisji: 21.07.2015

Godzina emisji: 9.20

pkur/ag

Czytaj także

Zbigniew Cybulski - romantyk do bólu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 07:00
8 stycznia mija 47 lat od śmierci Zbigniewa Cybulskiego. Źle wymierzony skok z peronu wrocławskiego dworca przerwał życie aktora, ale nie zakończył jego legendy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski James Dean - życie Marka Hłaski

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 20:00
W dniu 80. rocznicy urodzin Marka Hłaski w "Sezonie na Dwójkę" spotkamy się z Andrzejem Czyżewskim, bratem ciotecznym pisarza, autorem jego biografii pt. "Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Następny do raju". PRL-owski western Marka Hłaski

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 08:00
W wieczornym paśmie "Książka do słuchania" Andrzej Chyra czytał słuchaczom Dwójki słynną powieść Marka Hłaski z 1958 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po damach nadchodzą dżentelmeni

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 08:15
Dziennikarka i antropolożka literatury Emilia Padoł swoją nową książką ponownie zabiera nas do epoki PRL. Spotkamy tam dziewięciu dżentelmenów.
rozwiń zwiń