Potwór, którego kobiety się nie boją

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 15:29
W Kołobrzegu można nie tylko wygrzewać się w promieniach słonecznych na plaży. Jedną z atrakcji jest największy poligon w Polsce dostępny dla cywilów.
Audio
  • Atrakcje poligonu w Kołobrzegu, w tym jazda czołgiem (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Borne Sulinowo to mekka miłośników militariów (Lato z Radiem/Jedynka)
Kolumna czołgów T-55
Kolumna czołgów T-55Foto: pl.uzbrojenie.wikia.com/Michał Iljin/licencjaCC-BY-SA

A na nim - możliwość odbycia przejażdżki... czołgiem. Kiedy maszyną jadą dziewczyny, to zazwyczaj piszczą. Potwierdza to kierująca poligonem Marta Michalska. - Panie piszczą, ale nie ze strachu, ale z radości i emocji - mówi gość Jedynki. Ku jej zaskoczeniu mężczyźni rzadziej decydują się na jazdę czołgiem i nie wiadomo, czy dlatego, że chcą oszczędzić na bilecie, czy raczej nie chcą pokazać swoim towarzyszkom, że czują obawę.

Ujeżdżanie stalowego potwora to niejedyna atrakcja na poligonie. Można pojeździć innymi maszynami, a nawet kupić wojskową odzież i wyposażenie. Nawet pistolet czy armatę, choć pozbawione cech bojowych, czyli strzelać z nich nie można. Marta Michalska szczegółowo omawia wszystkie atrakcje, mówi również, jak dojechać do poligonu i ile kosztują bilety wstępu, a przede wszystkim, ile paliwa zużywa czołg.

Z kolei Borne Sulinowo w ten weekend wybrali sobie na miejsce spotkania miłośnicy militariów. Miasto do lat 90. było siedzibą armii radzieckiej, choć poligon utworzyli tam Niemcy jeszcze przed II wojną światową. Co tam można robić i oglądać Wiesław Bartoszek.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadził: Roman Czejarek

Goście: Marta Michalska (Bastion - Centrum Atrakcji Wojskowych w Kołobrzegu), Wiesław Bartoszek (prezes Stowarzyszenia Militarnej Historii i komandor zlotu w Bornym Sulinowie)

Data emisji: 24.07.2015

Godzina emisji: 9.20, 11.40

ag/asz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najbardziej oryginalne miejsca do jazdy autostopem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2015 12:25
O podróżach małych i dużych, krajowych i zagranicznych opowiada Michał Witkiewicz z Polskiego Klubu Przygody. Daje również wiele praktycznych rad tym, którzy chcieliby autostopem zwiedzać świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uprawiając ten sport można zgubić bikini

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 13:05
Miłośnicy spadochroniarstwa podróżują po całym świecie, chcąc doświadczyć lotu w nowej przestrzeni i okolicznościach przyrody. Praktykowane są także skoki do wody.
rozwiń zwiń