Lato z Radiem 2015. Czersk i Inowrocław nie przestraszyły się chmur

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 17:29
Wielbiciele wakacyjnej trasy Lata z Radiem zgromadzeni w Inowrocławiu i Czersku długo będą wspominać miniony weekend. Na letniej scenie Radiowej Jedynki wystąpili m.in. Pectus, Rafał Brzozowski i Perfect.
W koncertach Lata z Radiem w Inowrocławiu i Czersku wzięło udział ponad 40 tysięcy osób.  Dobrą zabawę zawdzięczają zespołom Papa D, Pectus, Perfect oraz Rafałowi Brzozowskiemu (nz. z prowadzącym koncerty Bogdanem Sawickim)
W koncertach Lata z Radiem w Inowrocławiu i Czersku wzięło udział ponad 40 tysięcy osób. Dobrą zabawę zawdzięczają zespołom Papa D, Pectus, Perfect oraz Rafałowi Brzozowskiemu (nz. z prowadzącym koncerty Bogdanem Sawickim)Foto: Jacek Kołtuniak/Polskie Radio

W obu miastach publiczność oczarował iluzjonista Maciej Pol. W koncertach wzięło udział w sumie ponad 40 tysięcy osób.

W sobotę 25 lipca w Inowrocławiu tłumy bawiły się przy dźwiękach muzyki zespołu Papa D i Rafała Brzozowskiego, który tak mówi o udziale w imprezach Lata z Radiem: – To dla mnie niezwykła trasa i niezwykła muzyczna przygoda. Jako mały chłopiec zawsze słuchałem tych legendarnych już dziś audycji i bycie częścią tej trasy ze swoimi piosenkami to z jednej strony spełnienie dziecięcych marzeń, a z drugiej potwierdzenie, że ostatni rok był dla mnie bardzo pracowity i pełen muzycznych wyzwań.

Czytaj także >>>
czersk ławeczka LzR 1200.jpg
W Czersku stanęła ławeczka "Lata z Radiem"

Wieczorem swoje największe przeboje zaśpiewała grupa Perfect. Pod sceną, gdzie zgromadziło się aż 23 tysiące osób, nie brakowało zagorzałych fanów letniej trasy. – Słucham Radiowej Jedynki na okrągło i jak tylko dowiedziałem się, że "Lato z Radiem", czyli moja ulubiona audycja, zagra w mojej rodzinnej miejscowości, ucieszyłem się jak małe dziecko i już od kilku tygodni nie mogłem się doczekać. Jestem tu z całą rodziną: żoną, córką, zięciem i dwójką wnuczków, wszyscy, a zwłaszcza maluchy, jesteśmy zachwyceni! Mam nadzieję, że wrócicie tutaj za rok! – wyznał jeden z uczestników.

Dzień później, w niedzielę 26 lipca na scenie w Czersku zagrały zespoły Papa D, Perfect oraz grupa Pectus, której członkowie dodają: – To dla nas ogromny zaszczyt być częścią trasy Lata z Radiem. Znaleźć się wśród tych wspaniałych gwiazd, które tu występują i śpiewać dla tych wspaniałych ludzi. To naprawdę wielka radość! 

W trakcie występu jedną z piosenek muzycy wykonali w wirtualnym duecie z Marylą Rodowicz.

W obu miejscach najmłodszych uczestników z pewnością zachwyciło specjalne show przygotowane przez Centrum Uśmiechu.

W kolejny weekend - 1 i 2 sierpnia - spotykamy się w Zamościu oraz Stalowej Woli. Szczegóły trasy >>>

***

Radiowa Jedynka poleca specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z Latem z Radiem 2015 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego Lata z Radiem, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd Lata z Radiem. Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

Czytaj także

Solanka, lekkoatletyka i kolory - Inowrocław stawia na nogi!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 12:03
Mieszkańcy Inowrocławia uważają go za najpiękniejszą miejscowość uzdrowiskową w Polsce. Powody ich dumy poznajemy na trasie Lata z Radiem, na której Inowrocław jest kolejnym przystankiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papa D: nie ma złej pogody do grania

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 17:47
- W Skokach występowaliśmy w prawie 50-stopniowym upale, w Stegnie była ulewa, a teraz jesteśmy tuż po burzy. Niezależnie od okoliczności atmosferycznych zawsze walczymy - mówi Paweł Stasiak, lider zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski: to może być duże zaskoczenie

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 20:25
Artysta zdradził na antenie Jedynki, że pracuje nad nową płytą. Szczegóły - jak sam stwierdził - woli jednak na razie zachować dla siebie.
rozwiń zwiń