Premiera nowej piosenki autora "Szklanej pogody"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 13:00
Marek Dutkiewicz, autor tekstów takich przebojów jak "Jolka, Jolka, pamiętasz" i "Malinowy król", napisał słowa do piosenki, która ma szansę stać się letnim przebojem. Premiera utworu na antenie Jedynki!
Audio
  • Premiera nowej piosenki autora "Szklanej pogody" (Lato z Radiem/Jedynka)
W audycji Lato z Radiem Marek Dutkiewicz opowiada o stworzonych przez siebie tekstach wielkich przebojów
W audycji "Lato z Radiem" Marek Dutkiewicz opowiada o stworzonych przez siebie tekstach wielkich przebojówFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Kogo, jeśli nie autora słów do piosenki "Dmuchawce, latawce, wiatr", moglibyśmy zapytać o przepis na nieśmiertelny przebój? Marek Dutkiewicz, autor tekstów, które weszły do kanonu polskiej muzyki, opowiada słuchaczom Jedynki o swojej twórczości i wspomina, jak wyglądała jego praca z gwiazdami estrady.

– Utwór, który mam ubrać w słowa, musi mi się podobać. To jest taki pierwszy filtr – mówi gość Małgorzaty Raduchy i opowiada o najnowszej piosence, którą napisał wspólnie z Marcinem Kindlą. – To letni przebój, w który bardzo wierzę – wyznaje.

W teledysku do piosenki zagrali Joanna Koroniewska, Robert Gonera i Krzysztof Kiersznowski. Słuchacze Jedynki mogą usłyszeć najnowszy utwór Marka Dutkiewicza w nagraniu audcyji.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha 

Gość: Marek Dutkiewicz (poeta, autor tekstów piosenek)

Godzina emisji: 9.20

Data emisji: 29.07.2015

iwo/asz

 

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: Toyota nigdy nie odwdzięczyła mi się za "Jolkę"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 13:39
- Gdy powstawała ta piosenka, nie istniało jeszcze pojęcie product placement. Można było swobodnie użyć nazwy danej marki. Natomiast nigdy potem, na firmowej stacji pojazdów nie zafundowano mi za to nawet filiżanki kawy - żartował w audycji "Lato z Radiem" autor tekstu piosenki Budki Suflera "Jolka, Jolka pamiętasz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: najwięksi radiowcy zaczynali w Rozgłośni Harcerskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 08:44
- Byli wśród nich m.in. Wojciech Mann, Marek Wiernik i Piotr Kaczkowski - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń