Jak Jurek Owsiak stworzył Przystanek Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 12:30
Po powrocie z festiwalu w Woodstock w 1994 roku Jurek Owsiak był zachwycony. - W samolocie powiedziałem do ekipy: zróbmy taki festiwal w Polsce. Oni na to: zwariowałeś? - wspomina.
Audio
  • Jurek Owsiak opowiada historię pierwszego polskiego Przystanku Woodstock (Lato z Radiem/Jedynka)
- Witamy na najpiękniejszym festiwalu świata. Dziękuję, że zechcieliście do nas przyjechać - wołał Jurek Owsiak podczas pierwszego Przystanku Woodstock w 1995 roku.
- Witamy na najpiękniejszym festiwalu świata. Dziękuję, że zechcieliście do nas przyjechać! - wołał Jurek Owsiak podczas pierwszego Przystanku Woodstock w 1995 roku.Foto: Wikimedia Commons/Ralf Lotys

Już rok później przywitał tysiące uczestników na pierwszym Przystanku Woodstock. Udało mu się zorganizować festiwal na wzór amerykańskiego pierwowzoru, którego rozmach podziwiał razem z kilkuosobową ekipą telewizyjną.

Zobacz serwis >>>
woodstock owsiak 1200  Artur_Rawicz_18.jpg
Przystanek Woodstock zawsze z Jedynką: wywiady, relacji, zdjęcia

- Dla człowieka z Polski, dla którego największym festiwalem, w którym dotąd uczestniczył, był Jarocin, Woodstock wydał się ogromny. Zajmował połać ziemi, a pokaz techniki i technologii rzucał na kolana. Pierwsze, co powiedziałem, to że tylu toalet, ile tam widziałem, to chyba nie ma w całej Europie... - wspomina Jurek Owsiak.

Tak zaczął się festiwal w Woodstock w 1969 roku >>>

W "Lecie z Radiem" słyszymy, jakich artystów zobaczył na scenie w USA Jurek Owsiak i za jaką kluczową dla siebie płytę do tej pory jest winien pieniądze...

***

Przygotowała: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Gość: Jerzy Owsiak (Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, festiwal Przystanek Woodstock)

Data emisji: 30.07.2015

Godzina emisji: 10.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Lato z Radiem"

fbi/asz

Czytaj także

Przystanek Woodstock, sektorówka i polskie przemiany. "Mamy z czego być dumni"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:00
- Wczoraj, chyba z milionami Polaków, obejrzeliśmy reklamówkę, która mówi o naszych 10 latach we wspólnej Europie. Pojawia się w niej flaga, którą dwukrotnie rozwinięto na Przystanku i widząc to, poczuliśmy ogromną dumę - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń