X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak Jurek Owsiak stworzył Przystanek Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 12:30
Po powrocie z festiwalu w Woodstock w 1994 roku Jurek Owsiak był zachwycony. - W samolocie powiedziałem do ekipy: zróbmy taki festiwal w Polsce. Oni na to: zwariowałeś? - wspomina.
Audio
  • Jurek Owsiak opowiada historię pierwszego polskiego Przystanku Woodstock (Lato z Radiem/Jedynka)
- Witamy na najpiękniejszym festiwalu świata. Dziękuję, że zechcieliście do nas przyjechać - wołał Jurek Owsiak podczas pierwszego Przystanku Woodstock w 1995 roku.
- Witamy na najpiękniejszym festiwalu świata. Dziękuję, że zechcieliście do nas przyjechać! - wołał Jurek Owsiak podczas pierwszego Przystanku Woodstock w 1995 roku.Foto: Wikimedia Commons/Ralf Lotys

Już rok później przywitał tysiące uczestników na pierwszym Przystanku Woodstock. Udało mu się zorganizować festiwal na wzór amerykańskiego pierwowzoru, którego rozmach podziwiał razem z kilkuosobową ekipą telewizyjną.

Zobacz serwis >>>
woodstock owsiak 1200  Artur_Rawicz_18.jpg
Przystanek Woodstock zawsze z Jedynką: wywiady, relacji, zdjęcia

- Dla człowieka z Polski, dla którego największym festiwalem, w którym dotąd uczestniczył, był Jarocin, Woodstock wydał się ogromny. Zajmował połać ziemi, a pokaz techniki i technologii rzucał na kolana. Pierwsze, co powiedziałem, to że tylu toalet, ile tam widziałem, to chyba nie ma w całej Europie... - wspomina Jurek Owsiak.

Tak zaczął się festiwal w Woodstock w 1969 roku >>>

W "Lecie z Radiem" słyszymy, jakich artystów zobaczył na scenie w USA Jurek Owsiak i za jaką kluczową dla siebie płytę do tej pory jest winien pieniądze...

***

Przygotowała: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Gość: Jerzy Owsiak (Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, festiwal Przystanek Woodstock)

Data emisji: 30.07.2015

Godzina emisji: 10.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Lato z Radiem"

fbi/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przystanek Woodstock, sektorówka i polskie przemiany. "Mamy z czego być dumni"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:00
- Wczoraj, chyba z milionami Polaków, obejrzeliśmy reklamówkę, która mówi o naszych 10 latach we wspólnej Europie. Pojawia się w niej flaga, którą dwukrotnie rozwinięto na Przystanku i widząc to, poczuliśmy ogromną dumę - mówił w radiowej Jedynce Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń