Aleksander Doba: czułem się jak rówieśnik woodstockowiczów

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 20:43
Podróżnik był gościem Akademii Sztuk Przepięknych podczas 21. Przystanku Woodstock. W rozmowie z Jedynką mówił, co najbardziej ujęło go w uczestnikach festiwalu.
Audio
  • Aleksander Doba o kajakarstwie i spotkaniu z uczestnikami 21. Przystanku Woodstock (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Aleksander Doba (L) w rozmowie z Mariuszem Filarem. Podróżnik był gościem Akademii Sztuk Przepięknych podczas 21. Przystanku Woodstock
Aleksander Doba (L) w rozmowie z Mariuszem Filarem. Podróżnik był gościem Akademii Sztuk Przepięknych podczas 21. Przystanku Woodstock Foto: Polskie Radio

- Wiedziałem, że będą tłumy. Radosna atmosfera udziela się tu wszystkim, czuć pozytywne nastawienie, nasycenie muzyką - mówił Aleksander Doba w rozmowie z Mariuszem Filarem.

Dodał, że wielką frajdą były dla niego żywe reakcje woodstockowiczów, którzy uczestniczyli w spotkaniu w Akademii Sztuk Przepięknych. - A ponieważ na stare lata się dziecinnieje i ja już cofam się, jeśli chodzi o wiek, to czułem się prawie jak rówieśnik wśród nich - komentował z uśmiechem.

Kajakarz opowiedział także o swoje wyprawie, po ktorej otrzymał tytuł Podróżnika Roku, powiedział co jest jego największą pasją i zdradził, co woli - samotność na kajaku czy spotkania z ludźmi. A także jakie wyzwanie stoi przed nim...

Zobacz serwis >>>
woodstock scena 1200.jpg
Przystanek Woodstock zawsze z Jedynką - wywiady, foto, relacje

***

Rozmawia: Mariusz Filar

Gość: Aleksander Doba (polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca)

Data emisji: 1.08.2015

Godzina emisji: 16.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Lato z Radiem Extra".

asz/to

Czytaj także

Jak Jurek Owsiak stworzył Przystanek Woodstock

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 12:30
Po powrocie z festiwalu w Woodstock w 1994 roku Jurek Owsiak był zachwycony. - W samolocie powiedziałem do ekipy: zróbmy taki festiwal w Polsce. Oni na to: zwariowałeś? - wspomina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

21. Przystanek Woodstock. "Osiągamy dorosłość"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 14:42
- 21. Przystanek Woodstock, to 21 lat doświadczeń i wrastania w mapę kulturalną Polski. Od 21 lat konsekwentnie realizujemy wizję, którą Jurek zaszczepił wyjeżdżając z Woodstock w USA - mówi rzecznik festiwalu Krzysztof Dobies.
rozwiń zwiń