Czarno-Czarni swingują na scenie Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 23:00
Podczas koncertu Lata z Radiem w Zamościu grupa zagrała m. in. piosenki z płyty "Sułtani Swingu". W Jedynce mówili też o współpracy z Holly Shepherd.
Audio
Czarno-Czarni zagrali na koncercie Lata z Radiem w Zamościu. W niedzielę (2.08) usłyszymy ich w Stalowej Woli. Nz. od lewej Roman Czejarek (Pr. 1), Jacek Jędrzejak (Czarno-Czarni), Sława Bieńczycka (Pr. 1), Jarek Janiszewski (Czarno-Czarni) i Maciej Pol
Czarno-Czarni zagrali na koncercie Lata z Radiem w Zamościu. W niedzielę (2.08) usłyszymy ich w Stalowej Woli. Nz. od lewej Roman Czejarek (Pr. 1), Jacek Jędrzejak (Czarno-Czarni), Sława Bieńczycka (Pr. 1), Jarek Janiszewski (Czarno-Czarni) i Maciej Pol Foto: facebook.com/Czarno-Czarni

Do Czarno-Czarnych przylgnęła łatka zespołu wesołków, ale muzycy podkreślają, że to opinia osób, które znają jedynie kilka z ich piosenek. - Staramy się oczywiście dostrzegać przyjemne strony ludzkiej egzystencji, ale na przykład dziś mamy dzień szczególny, Godzinę "W" i warto zauważyć, że nagraliśmy temat z filmu "Prawo i pięść" śpiewany przez Edmunda Fettinga - mówił przed koncertem Jarek Janiszewski.

Szufladki sprawiają, że muzyczne wolty polskich zespołów wprawiają w osłupienie nawet dziennikarzy. Sława Bieńczycka przyznaje, że tak właśnie było, gdy usłyszała piosenkę Czarno-Czarnych nagraną wspólnie z wokalistką z Nashville - Holly Shepherd.

Jak doszło do nagrania utworu "Day, Lovely Day" oraz współpracy z inną zagraniczną artystką? Dlaczego zespół sięgnął po twórczość polskich artystów lat 40., 50. i 60. XX wieku? Posłuchaj wywiadu.

LATO Z RADIEM 2015 - trasa, audycje, koncerty, wideo, zdjęcia >>>>

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem Extra

Prowadzą: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek

Goście: Jarosław Janiszewski i Jacek Jędrzejak (Czarno-Czarni)

Data emisji: 1.08.2015

Godzina emisji: 16.30

asz

Czytaj także

Kolorowa muzyka Czarno-Czarnych

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 08:00
- By uzyskać brzmienie z epoki użyliśmy kilku starych bułgarskich wzmacniaczy - mówił o nagrywaniu pierwszej płyty Czarno-Czarnych Jarek Janiszewski. Zespół zagra na koncercie "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perfect: ciężko przebić wysoko zawieszoną poprzeczkę z przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 16:00
"Nie płacz Ewka" i "Autobiografia" – to wciąż z tymi piosenkami kojarzymy Perfect. Co o tym myślą członkowie zespołu? Zapytaliśmy ich w "Lecie z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamość - miasto, w którym oddycha się historią

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 13:00
"Lato z Radiem" odwiedziło w sobotę 1 sierpnia jeden z większych ośrodków administracyjnych, gospodarczych i kulturowych wschodniej Polski.
rozwiń zwiń