"Kalejdoskop" - przygoda życia Andrzeja Piasecznego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 13:45
Andrzej Piaseczny wydał płytę, o której nie można powiedzieć "kolejny krążek polskiego wokalisty". Dlaczego? Bo taki album "nagrywa się raz w życiu".
Audio
  • Rozmowa z Andrzejem Piasecznym, gwiazdą koncertów "Lata z Radiem" (Lato z Radiem/Jedynka)
Andrzej Piaseczny opowiadał słuchaczom Jedynki o pracy nad płytą Kalejdoskop (na zdjęciu: wokalista podczas koncertu w Stalowej Woli)
Andrzej Piaseczny opowiadał słuchaczom Jedynki o pracy nad płytą "Kalejdoskop" (na zdjęciu: wokalista podczas koncertu w Stalowej Woli)Foto: Jacek Kołtuniak/Polskie Radio

Najnowsza płyta Andrzeja Piasecznego "Kalejdoskop" powstała przy współudziale pięćdziesięcioosobowej Metropole Orkest - znakomitej holenderskiej orkiestry, która akompaniowała m.in. Elli Fitzgerald, Patowi Metheny’emu i Bono.

Andrzej Piaseczny: chciałem wysoko zawiesić poprzeczkę innym >>>

Artysta zaproponował na płycie swoje interpretacje utworów takich gwiazd jak Dżem, Hey, Varius Manx, Kayah, Myslovitz czy Edyta Bartosiewicz. – To dla mnie przygoda życia. Tego rodzaju płytę nagrywa się chyba tylko raz – przyznał wokalista, który był gwiazdą koncertu "Lata z Radiem" w Stalowej Woli (2.08).

Andrzej Piaseczny zdradził słuchaczom Jedynki, że kiedy pracuje, jest niegrzeczny… i wpadł w zastawioną przez siebie pułapkę.

***

Rozmawiają: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek

Gość: Andrzej Piaseczny

Data emisji: 2.08.2015

Godzina emisji: 20.41

Rozmowę wyemitowano w audycji "Lato z Radiem Extra".

iwo/tj

Czytaj także

Andrzej Piaseczny "Kalejdoskop szczęścia" - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 17:10
Piosenka dnia Jedynki pochodzi z najnowszej płyty Andrzeja Piasecznego zatytułowanej "Kalejdoskop".
rozwiń zwiń