Lipko: myślę o Magazynie Piosenek Niechcianych

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 12:00
- Tajemnica sukcesu piosenki leży obecnie po stronie mediów, które decydują, co zagrają, a co nie. Poziom utworu nie zawsze jest brany pod uwagę - mówi kompozytor Romuald Lipko.
Audio
  • Romuald Lipko o swoich piosenkach (Lato z radiem/Jedynka)
Nie czekam na wenę, pisanie piosenek to jest impuls od życia. Poza tym więcej radości jest w piosenkach, które nie są pisane z mozołem - mówił w Jedynce Romuald Lipko
"Nie czekam na wenę, pisanie piosenek to jest impuls od życia. Poza tym więcej radości jest w piosenkach, które nie są pisane z mozołem" - mówił w Jedynce Romuald LipkoFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Twórca dziesiątków, jeśli nie setek szlagierów, wykonywanych m.in. przez Annę Jantar, Urszulę czy chociażby Budkę Suflera nosi się z zamiarem stworzenia w internecie przestrzeni gromadzącej doskonałe polskie piosenki, odrzucone przez media. Zdaniem kompozytora, te są obecnie zalewane przez zachodnią produkcję. - To jest piosenkopisarstwo z metra cięta, nijakie, tworzone według jednego wzoru - zauważa gość Jedynki.

Podobna sytuacja, według Romualda Lipki, nie będzie miała miejsca na nadchodzącej płycie Zdzisławy Sośnickiej. - Jestem zachwycony jej formą i kompozycjami napisanymi na ten album - komplementował muzyk. W dalszej części audycji zdradza nie tylko szczegóły tego krążka, ale też wspomina swoje przeboje, m.in. "Nic nie może wiecznie trwać" i "Do żony wróć".

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Romuald Lipko (muzyk, kompozytor)

Data emisji: 5.08.2015

Godzina emisji: 9.19

bch/pg

Czytaj także

Zdzisława Sośnicka: tylko raz zaśpiewałam tę piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 16:00
Jak powiedziała w radiowej Jedynce Zdzisława Sośnicka, utwór "Coś Twojego" powstał, choć w studiu nie było już basisty i perkusisty. Obecny był za to chłopak grający na... elektronicznych bongosach.
rozwiń zwiń