Jacek Cygan - jego życie jest piosenką

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 12:14
"Dziewczyny lubią brąz", "Jaka róża taki cierń" czy "Jestem kobietą" to tylko niektóre z ponad tysiąca utworów, które napisał Jacek Cygan. Jak popowstawały jego największe przeboje?
Audio
  • Jacek Cygan o swojej twórczości (Lato z Radiem/Jedynka)
Jacek Cygan napisał ponad 1000 piosenek i wciąż tworzy nowe. Z powodzeniem współpracował przy powstaniu najnowszej płyty Perfect DaDaDam, patronat nad tym wydaniem objęła Jedynka Polskiego Radia
Jacek Cygan napisał ponad 1000 piosenek i wciąż tworzy nowe. Z powodzeniem współpracował przy powstaniu najnowszej płyty Perfect "DaDaDam”, patronat nad tym wydaniem objęła Jedynka Polskiego Radia Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Jacek Cygan to dusza melancholijna: "A my tak łatwopalni. Biegniemy w ogień, by mocniej żyć" i pełna radości: "Nic nie robić, mieć nałogi. Bumelować gdzie się da".

Jego wrażliwość pozwala mu tworzyć teksty, które nigdy nie pozostają obojętne. Idealnie zgrane z muzyką, do której zwykle pisze swoje utwory. - Kompozytorzy dają już prawie gotową piosenkę, jest linia melodyczna, instrumenty i my do tego piszemy - zdradził w "Lecie z Radiem" autor kultowych tekstów.

 Jacek Cygan w dniu swoich imienin otrzymał od zespołu Jedynki ciasto Jacek Cygan w dniu swoich imienin otrzymał od zespołu Jedynki domowej roboty, pyszne ciasto

Jego utwory śpiewają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i to one są dla niego najważniejsze, kiedy tworzy. - Są wizytówką mojej piosenki. Nim zacznę pisać przez wiele dni staram się zrozumieć o czym jest muzyka - mówił, choć sam, jak przyznał, nie ma wykształcenia muzycznego. - Znam trzy chwyty długogrające - tłumaczył z rozbawieniem.

Jacek Cygan w "Lecie z radiem" mówił też o swojej książce "Życie jest piosenką", zdradził dlaczego Ryszard Rynkowski nie był zadowolony z tekstu do piosenki "Dziewczyny lubią brąz". Słuchacze odgadli też jakie zaskakujące studia ukończył gość Jedynki.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Jacek Cygan (autor tekstów, poeta)

Data emisji: 17.08.2015

Godzina emisji: 9.00-11.00

pkur/pg

Czytaj także

Ryszard Rynkowski: Lato z Radiem to "Polka Dziadek"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 19:48
- To wasz symbol i hymn. Latem wszystkich budzi "Polka Dziadek" - mówił w Jedynce piosenkarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera nowej piosenki autora "Szklanej pogody"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 13:00
Marek Dutkiewicz, autor tekstów takich przebojów jak "Jolka, Jolka, pamiętasz" i "Malinowy król", napisał słowa do piosenki, która ma szansę stać się letnim przebojem. Premiera utworu na antenie Jedynki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maryla Rodowicz: duet? Wyjątkowo

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 23:23
Czasem jednak piosenkarkę udaje się przekonać. Z Vitasem zaśpiewała nawet po rosyjsku.
rozwiń zwiń