Wyszków nie tonie, Wyszków rozkwita!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2015 04:00
Sławy miastu przydała piosenka Elektrycznych Gitar, ale i bez muzycznych konotacji Wyszków ma się czym pochwalić! I nikt tu się nie nudzi.
Audio
  • Na grzyby, na ryby, na plażę czy spacer - Wyszków zaprasza (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Wyszków przeciw dopalaczom - w tym mieście popłyniesz bezpiecznie (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Wyszków - miasto talentów (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Sława Bieńczycka i Roman Czejarek rozmawiają z Wojciechem Smółkowski, artystą malarzem i fotografem oraz Dionizym Ziemieckim, prezesem Polskiego Związku Wędkarskiego (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
  • Sława Bieńczycka i Roman Czejarek rozmawiają z Małgorzatą Wyszyńską z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" i Markiem Kamińskim - muzykiem, chórzystą, maratończykiem i fotografem (Lato z Radiem Extra/Jedynka)
Wyszków, zdjęcie ilustracyjne
Wyszków, zdjęcie ilustracyjne Foto: wyszkow.pl

Wyszków jest miastem o przeszło 510-letniej tradycji, położonym w północno-wschodniej części Mazowsza, na wysokim, prawym brzegu rzeki Bug. - Wyszków jest zielonym zapleczem Warszawy. Można tu wypocząć na plażach, popływać kajakiem, przemierzać szlaki do jazdy rowerowej i konnej, a w Puszczy Białej i Kamienieckiej zbierać grzyby - wymienia Ewelina Kalinowska, szefowa Punktu Informacji Turystycznej. 

Oglądaj koncert na żywo >>>
22sierpnia_bigcyc_piasek_bluecafe.jpg
Big Cyc, Piaseczny i Blue Café grają w Wyszkowie

Z zabytków warto zobaczyć: obelisk Wazów, neogotycką kordegardę w parku, Pałac Skarżyńskich (własność prywatna), Sanktuarium św. Idziego, kościół w Kamieńczyku.

Atrakcyjność Wyszkowa podnoszą wszelkie inwestycje gminne w nowe chodniki, ścieżki rowerowe, drogi, infrastrukturę techniczną. Powstały nowoczesne place zabaw, miejsca odpoczynku, plenerowa siłownia w parku miejskim, gdzie na świeżym powietrzu, z widokiem na rzekę Bug każdy może zażywać aktywności fizycznej.

Za co Roman Czejarek kocha wyszkowskie seniorki, jakie talenty szlifowane są w tym mieście i czym zasłynęła koordynatorka programu profilaktycznego PaT?

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem/Lato z Radiem Extra

Prowadzenie: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek

Goście: Aneta Kowalewska (z-ca burmistrza Wyszkowa), Ewelina Kalinowska (szefowa Punktu Informacji Turystycznej), Kamila Puławska (pełnomocnik burmistrza Wyszkowa ds. profilaktyki uzależnień), Hanna Gałązka (klub seniora), Mateusz Nasiadka (wokalista, organizator Wyszkowskiego Turnieju Sportowego), Wojciech Smółkowski (artysta malarz, fotograf), Dionizy Ziemiecki (prezes Polskiego Związku Wędkarskiego), Małgorzata Wyszyńska (Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik"), Marek Kamińskim (muzyk, chórzysta, maratończyk,  fotograf)

Data emisji: 22.08.2015

Godzina emisji: 9.00-12.00/16.00-23.00

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płock - tam lato upływa w rytmie muzycznych festiwali

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 11:00
W Płocku natura i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane. W niedzielę gra tam "Lato z Radiem". Na scenie wystąpią Loka, Ewelina Lisowska i Kayah. Transmisja na stronie radiowej Jedynki oraz latozradiem.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krynica Morska: bądź miłym gościem w polskim Wersalu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 05:00
- Witamy serdecznie wszystkich turystów z Polski, a także Unii Europejskiej, ale apelujemy: zabierzcie ze sobą rozsądek - mówi Jan Wilkanowski z Błękitnego Patrolu WWF.
rozwiń zwiń