Kalina Jędrusik - polska Marilyn Monroe

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 11:07
- Banał w życiu Kaliny i jej rodziny nie istniał - mówił w radiowej Jedynce Dariusz Michalski. Dziennikarz przyznał, że aktorkę można porównać do Marilyn Monroe.
Audio
  • Dariusz Michalski, dziennikarz muzyczny o Kalinie Jędrusik (Lato z Radiem/Jedynka)
- Kalina żyje, nie tylko jej mit, ale ona żyje całą swoją postacią i tym, co ze sobą niosła  mówił w Jedynce Dariusz Michalski, dziennikarz muzyczny
- Kalina żyje, nie tylko jej mit, ale ona żyje całą swoją postacią i tym, co ze sobą niosła – mówił w Jedynce Dariusz Michalski, dziennikarz muzyczny Foto: PAP/ARCHIWUM

Gdyby dziś żyła, popularne portale plotkarskie prześcigałby się w publikacjach kolejnych kontrowersji na jej temat. - Czy byłaby celebrytką? Fenomenalną! Czy stawiłaby czoła wszystkim "trollom" i "hejtom"? Znakomicie dałaby sobie z tym radę. Może nawet publicznie wypowiadałaby mocne słowa - mówił Dariusz Michalski, autor książki "Kalina Jędrusik". Wiadomo, że aktorka klęła jak szewc.

O gwieździe krążyły niestworzone plotki, między innymi taka, że kąpała się w szampanie. Jej ekscentryczne małżeństwo ze Stanisławem Dygatem, okraszone kolejnymi doniesieniami o erotycznym zabarwieniu, rozpalało wyobraźnię Polaków zanurzonych w szarości PRL. A towarzysz Władysław Gomułka nie mógł nawet na nią patrzeć. - Kalina nie mogła się podobać tuzom ówczesnej polityki, bo swoim biustem wypychała szybę ekranu - śmiał się gość Jedynki. Podobno I sekretarz KC rzucał w telewizor czym popadnie, gdy widział programy z jej udziałem. O prawdziwość tej pogłoski Dariusz Michalski zapytał Ninę Andrycz. Odpowiedź żony Józefa Cyrankiewicza dodaje jeszcze więcej pikanterii postaci Kaliny Jędrusik.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Dariusz Michalski (dziennikarz muzyczny, biograf)

Data emisji: 24.08.2015

Godzina emisji: 9.00-12.00

pkur/asz

Czytaj także

Maryla Rodowicz: duet? Wyjątkowo

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 23:23
Czasem jednak piosenkarkę udaje się przekonać. Z Vitasem zaśpiewała nawet po rosyjsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Rynkowski stawia na cierpliwość

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 20:57
- Jeśli ma się pasję i jest ona szczera, to chwilowe niepowodzenia nie zabolą i nie zniechęcą - mówił wokalista przed swoim występem na koncercie Lata z Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan - jego życie jest piosenką

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 12:14
"Dziewczyny lubią brąz", "Jaka róża taki cierń" czy "Jestem kobietą" to tylko niektóre z ponad tysiąca utworów, które napisał Jacek Cygan. Jak popowstawały jego największe przeboje?
rozwiń zwiń