(Nie)odnaleziony skarb Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 10:22
Opowieść o pełnym kosztowności zaginionym pociągu znają na Dolnym Śląsku niemal wszyscy. Dwóch mężczyzn twierdzi, że udało im się odnaleźć legendarny skład.
Audio
  • Joanna Lamparska (dziennikarka, pisarka i znawczyni Dolnego Śląska) rozmawia z Małgorzatą Raduchą o pełnym skarbów pociągu, który zaginął podczas II wojny światowej (Lato z Radiem/Jedynka)
Ile tajemnic skrywa Dolny Śląsk? (na zdjęciu: opuszczona kopalnia w Wałbrzychu)
Ile tajemnic skrywa Dolny Śląsk? (na zdjęciu: opuszczona kopalnia w Wałbrzychu)Foto: marcindrews/pixabay/domena publiczna

Według historyków pociąg wyruszył z zakładów zbrojeniowych w Piechowicach i… zniknął. - Miejsce jego zaginięcia nazywa się wśród poszukiwaczy 66. kilometrem, ponieważ znajduje się ono mniej więcej w takiej odległości między Wrocławiem a Wałbrzychem - mówi w Jedynce dziennikarka Joanna Lamparska.

Znawczyni Dolnego Śląska opowiada słuchaczom o zaginionym pociągu, mówi, jak prowadzi się poszukiwania takich obiektów, informuje o faktach oraz… rozpowszechnianych plotkach.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Joanna Lamparska (dziennikarka, pisarka)

Data emisji: 25.08.2015

Godzina emisji: 9.00-11.00

iwo/asz

Czytaj także

Obrazy Hochbergów wróciły do zamku Książ

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 12:59
Część kolekcji byłych właścicieli Zamku Książ, która po zakończeniu wojny trafiła do zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, znów będzie ozdobą zamkowych komnat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fort Boyen - zdobądź to, czego nie podbiła armia

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 14:58
Zabytkowa budowla stojąca w Giżycku była podczas I wojny światowej miejscem triumfu Prusaków nad Rosjanami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamość - miasto, w którym oddycha się historią

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 13:00
"Lato z Radiem" odwiedziło w sobotę 1 sierpnia jeden z większych ośrodków administracyjnych, gospodarczych i kulturowych wschodniej Polski.
rozwiń zwiń