X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wałcz - w krainie jezior i bunkrów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 12:00
W niedzielę 30 sierpnia "Lato z Radiem" odwiedziło miasto położone na Pomorzu Zachodnim, w samym centrum Pojezierza Wałeckiego, na terenie którego znajduje się ponad 150 jezior.
Audio
  • Sława Bieńczycka i Roman Czejarek rozmawiają z Małgorzatą Ejmą i Romanem Gniotem z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta Wałcza (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Sława Bieńczycka i Roman Czejarek rozmawiają z Bogusławą Kowalewską, burmistrzem Wałcza (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Sława Bieńczycka i Roman Czejarek rozmawiają z Grzegorzem Kołtanem, kajakarzem, mistrzem świata, olimpijczyki z Montrealu i Moskwy (Lato z Radiem/Jedynka)
1496921
1496921Foto: Paaawau/Wikipedia/CC-BY-3.0

Wałcz może się poszczycić doskonale przygotowanymi i oznaczonymi szlakami turystycznymi, które w równym stopniu nadają się do pokonania pieszo, jak i rowerem. Przebiegają one przez tereny najciekawsze pod względem krajobrazowym oraz wśród umocnień Wału Pomorskiego - systemu bunkrów, schronów i umocnień, które otrzymały wspólną nazwę – "Czapa Hitlera".

Oprócz odrestaurowanych bunkrów są tam również ekspozycje uzbrojenia z czasów II wojny światowej, sala wystawiennicza oraz wiaty dla zwiedzających.

Bogate w ryby akweny, lasy pełne owoców runa leśnego oraz pomniki i rezerwaty przyrody kuszą do odwiedzania Wałcza i korzystania z dobrodziejstw natury.

Obok uroków przyrody Wałcz przyciąga rozbudowaną ofertą edukacyjną, inwestycyjną i okołobiznesową. Miasto nierozerwalnie związane jest ze sportem. Znajduje się tu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich – kuźnia polskich olimpijczyków w sportach wodnych.

Brak uciążliwego przemysłu, walory turystyczne oraz troska o unikatowe środowisko naturalne sprawiły, iż Wałcz cały czas znajduje się w gronie miast atrakcyjnych turystycznie.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha, Sława Bieńczycka, Roman Czejarek

Goście: Małgorzata Ejma, Roman Gniot (Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta Wałcza), Bogusława Kowalewska (burmistrz Wałcza), Grzegorz Kołtan (kajakarz, mistrz świata, olimpijczyki z Montrealu i Moskwy) 

Data emisji: 30.08.2015

mat.promocyjne/tj/mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
soso_soso2015-08-31 00:49 Zgłoś
Dodac nalezy, ze Walcz nie ma obwodnicy a krzyzuja sie tu 2 wazne drogi. Skutek jest zbawienny dla turystyki - ludzie naprawde ztrzymuja sie w Walczu i wdychaja waleckie spaliny solidarnie z mieszkancami. Nie wiem jak innych ale mnie od Walcza odrzuca wlasnie z tego powodu.

Czytaj także

Drezdenko - część historii Polski i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 10:00
W sobotę 29 sierpnia "Lato z Radiem" odwiedziło miasto położone w województwie lubuskim, na pograniczu Pojezierza Wielkopolskiego i Pomorskiego.
rozwiń zwiń