Psychologia kluczem do sportowych sukcesów

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 14:54
Sportowcy różnie się motywują przed startem. Śpiewają albo próbują się odciąć od świata zewnętrznego. Niektórzy nawet śpią.
Audio
  • Cezary Gurjew opisuje sport od kulis (Lato z Radiem/Jedynka)
Anita Włodarczyk zdobywa złoty medal w rzucie młotem na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Pekinie
Anita Włodarczyk zdobywa złoty medal w rzucie młotem na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w PekinieFoto: PAP/Adam Warżawa

Cezary Gurjew, sprawozdawca sportowy radiowej Jedynki, na niejednym stadionie był i niejedno widział. Opowiada, w jak różny sposób potrafią się koncertować sportowcy przed i podczas startu. Mówi, która sportsmenka potrafiła podczas zawodów uciąć sobie krótką drzemkę.

Cezary Gurjew (L) i Rafał Bała zapraszają na relacje z Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Pekinie na antenie Radiowej Jedynkki Cezary Gurjew (L) i Rafał Bała (P) zapraszają na relacje z Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Pekinie na antenie Radiowej Jedynkki

Sztuka koncentracji była potrzebna również podczas niedawnych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Pekinie. Polacy, na rok przed igrzyskami, zdobyli osiem medali. Cezary Gurjew mówi, skąd - jego zdaniem - biorą się te sukcesy. Zdradza też kulisy pracy sprawozdawcy sportowego, który w każdej chwili musi być gotowy, aby mówić o różnych dyscyplinach.

Dziennikarz jest zachwycony stadionem w Pekinie nazywanym w świecie sportowym Ptasim gniazdem. - Ma niezwykłą atmosferę - mówi. Opisuje, że stalowa konstrukcja rzeczywiście przypomina gniazdo. Arena jest szczęśliwa dla Polaków, bo podczas Igrzysk w 2008 roku pierwszy złoty medal zdobył Polak, kulomiot Tomasz Majewski.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Cezary Gurjew (dziennikarz, sprawozdawca sportowy)

Godzina emisji: 9.22

Data emisji: 8.09.2015

ag/pg

Czytaj także

Olimpijskie szczęście przez łzy (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 09:06
- Czterdziestomilionowy kraj z takimi tradycjami powinien mierzyć w dwadzieścia medali - mówił w radiowej Jedynce Andrzej Person, senator PO. Ale to niemożliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Bohdan Tomaszewski. "Lubił skupiać się na słabszym zawodniku"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 08:04
- Porażkę trudniej opisać, a zwycięstwo wynosi na szczyt również sprawozdawcę, który je relacjonuje - mówi o zmarłym Bohdanie Tomaszewskim Cezary Gurjew z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń