Pectus ze złotą płytą na koncertach Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 14:55
Zespół braci Tomasza i Macieja Szczepaników wyruszy na trasę koncertową Lata z Radiem 2016. Podczas występów zabrzmią utwory z płyty "Kobiety".
Audio
  • Tomek i Maciek Szczepanikowie z grupy Pectus o złotej płycie "Kobiety" i koncertach na trasie Lata z radiem (Lato z radiem/Jedynka)
Tomasz Szczepanik z grupy Pectus
Tomasz Szczepanik z grupy PectusFoto: Wojciech Kusiński/PR

Album łączy różne pokolenia i różne sposoby śpiewania. Do współpracy nad nim bracia zaprosili dziesięć najpopularniejszych polskich artystek: Urszulę Dudziak, Marylę Rodowicz, Irenę Santor, Basię Trzetrzelewską, Kayah, Grażynę Łobaszewską, Monikę Kuszyńską, Patrycję Markowską, Urszulę i Anię Wyszkoni. Wszystkie wokalistki wykonują utwory napisane przez Tomka Szczepanika.

Jedna z piosenek "Walc en face" szczególnie spodobała się Irenie Santor. - Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że artystka włączyła nasz utwór do swojego repertuaru koncertowego - mówią muzycy.

Artyści z zespołu Pectus w programie zwracali też uwagę na nowoczesne technologie, które pomogły im przy nagrywaniu płyty z wokalistkami. - Szczególnie dzięki internetowi, udało nam się zrobić nagranie z mieszkającą za oceanem Basią Trzetrzelewską - wyjaśniają bracia Szczepanik.

Goście audycji wrócili wspomnieniami do tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas jednego z koncertów wraz z Grażyną Łobaszewską odebrali złotą płytę właśnie za album "Kobiety".

Jakie utwory zaprezentują podczas koncertów Lata z Radiem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Lato z radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Tomasz i Maciej Szczapanikowie (grupa Pectus)

Data emisji: 20.06.2016

Godzina emisji: 11.22

ab