Wielki powrót wiadomości w obcych językach w "Lecie z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 13:57
Dziennikarze przygotowujący wiadomości w językach: rosyjskim, angielskim i niemieckim opowiadają o tym, jak trafili do radia.
Audio
  • Irina Zawisza, Joachim Ciecierski i John Beauchamp o wiadomościach w "Lecie z Radiem" (Lato z Radiem/Jedynka)
Do Lata z Radiem powróciły wiadomości w językach obcych
Do "Lata z Radiem" powróciły wiadomości w językach obcych Foto: pixabay/domena publiczna

Irina Zawisza - Rosjanka z Sahalina, na początku lat 90. XX wieku przyjechała do Polski na staż dziennikarski, który miał trwać osiem miesięcy. Przemiany, które w naszym kraju wtedy następowały tak ją zafascynowały, że postanowiła zamieszkać tu na stałe.

Joachim Ciecierski, po kilku latach pobytu w Niemczech, 14 lat temu "wprost z ulicy" wszedł do budynku Polskiego Radia i po udanej próbie głosu, w krótkim czasie, został pracownikiem Polskiego Radia dla Zagranicy.

Od lewej: Joachim Ciecierski, Irina Zawisza, John Beauchamp i Roman Czejarek Od lewej: Joachim Ciecierski, Irina Zawisza, John Beauchamp i Roman Czejarek


John Beauchamp, pół-Anglik, pół-Polak, po 20 latach życia w Wielkiej Brytanii, w 2004 roku, gdy fala emigracji zaczęła płynąć z Polski do Anglii, wyruszył w odwrotnym kierunku i osiadł tu na stałe. Jak wyznał, chodził on do liceum z księżną Kate Middleton. W audycji zdradza, jaką była uczennicą.***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Irina Zawisza, Joachim Ciecierski, John Beauchamp (dziennikarze Polskiego Radia dla Zagranicy)

Data emisji: 4.07.2016

Godzina emisji: 11.23

ab/pg

Czytaj także

90 lat radiowej Jedynki. "Od początku nadawaliśmy ton"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 12:09
- Polacy trzymali rękę na pulsie mody muzycznej, a nawet staraliśmy się być troszkę lepsi - podkreślił dziennikarz, historyk muzyki Dariusz Michalski.
rozwiń zwiń