X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miastko - Lato z Radiem wśród lasów i jezior

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 18:03
W sobotę ekipa "Lata z Radiem" gościła w pięknie położonym wśród lasów i jezior Miastku. Już od rana odkrywamy dla Państwa atrakcje miasta i okolic.
Audio
  • Roman Ramion burmistrz Miastka oraz Konrad Remelski Naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta
  • Jerzy Tandecki - kurator corocznych, międzynarodowych plenerów malarskich w Miastku
  • Krystian Tyrański Polskiego Radia Dzieciom dr Agata Błażejewska otolaryngolog
Burmistrz Miastka Roman Ramion (L)
Burmistrz Miastka Roman Ramion (L)Foto: Sebastian Gołos/PR

Miastko położone jest w zachodniej części powiatu bytowskiego, kilkanaście kilometrów od granicy województw - pomorskiego i zachodniopomorskiego. Gmina jest  pełna ciekawostek przyrodniczych i atrakcji turystycznych. Wystarczy wspomnieć o unikatowych kościółkach szachulcowych w Trzcinnie, Wałdowie i Miłocicach, o  elektrowniach wodnych w Kawczynie, a także o hodowli unikatowych raków i jesiotrów.

Na mapie Ziemi Miasteckiej znaleźć można... Alpy, a konkretnie miejscowość o takiej nazwie.

Turystom szczególnie poleca się źródełko Hamer, wigwam myśliwski, leśną kapliczkę świętego Huberta, pięć szlaków turystycznych pieszo-rowerowych, między innymi wokół  jeziora o nazwie Bobięcińskie Wielkie.

Jest to największe w kraju i jedno z największych jezior lobeliowych w Europie. Zajmuje powierzchnię 524,6 ha.

Ziemia Miastecka znana jest z mnogości pięknie położonych jezior. W gminie jest aż 150 jezior, z czego 30 ma powierzchnię większą niż 10 ha. Warto skorzystać z urządzeń rekreacyjnych na zrewitalizowanym kąpielisku nad jeziorem Lednik.

Prawie połowę powierzchni gminy zajmują lasy, pełne grzybów i jagód.

W Ponikle można natrafić na pozostałości posiadłości słynnego niemieckiego pięściarza Maksa Schmelinga, mistrza świata w boksie wszech czasów. Schmeling mieszkał w okolicach Miastka przez siedem lat, a teraz Ponikła staje się kultowym miejscem odwiedzanym corocznie przez miłośników jego talentu.

Miastko znane jest też ze swej wielokulturowości, gdzie zgodnie żyją mniejszości narodowe - ukraińska i niemiecka, a także Kaszubi i Kresowiacy. 

W gminie Miastko jest ponad 20 gospodarstw agroturystycznych. Bardzo szybko można dostać się stąd nad morze, ale unikając jednocześnie zgiełku nadmorskich kurortów.

mat.promocyjne/ab/tj Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak