Na skrzyżowaniu dróg. Lato z Radiem w Płońsku

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 13:00
Wielkim atutem Płońska jest jego położenie u zbiegu dwóch głównych arterii komunikacyjnych Polski: biegnącej z południa na północ, przebiegającej przez Warszawę, trasy nr 7, oraz przecinającej nasz kraj z południowego wschodu ku północnemu zachodowi, trasy nr 10.
Audio
  • Burmistrz Andrzej Pietrasik o atrakcjach Płońska (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Mirosława Krysiak, kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, o historii Płońska (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Janusz Zadura o Polskim Radiu Dzieciom (Lato z Radiem/Jedynka)
Ostatnie przygotowania do koncertu Lata z Radiem w Płońsku
Ostatnie przygotowania do koncertu Lata z Radiem w PłońskuFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Właśnie do Płońska zawitała w niedzielę ekipa "Lata z Radiem". Podczas koncertu na terenach rekreacyjnych "Rutki" wystąpili Natalia SzroederBlue Cafe oraz jak zawsze naładowany pozytywną energią Afromental. Dla najmłodszych widzów zaśpiewało Centrum Uśmiechu.

Płońsk jest miastem powiatowym znajdującym się zaledwie 60 km od Warszawy, z którą łączy je dwupasmowa trasa szybkiego ruchu. Przejazd z Płońska do Warszawy trwa jedyne 45 minut. Bliskość tak dużego ośrodka akademickiego, jakim jest Warszawa, sprawia że z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców posiadających wyższe wykształcenie. Gmina posiada też tereny inwestycyjne stanowiące podstrefę Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Płońsk należy do liderów pod względem pozyskiwania środków europejskich. Od czterech lat plasuje się na pierwszym miejscu w prestiżowym Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów, a także znajduje się w gronie gmin, które stawiają na rozwiązania proekologiczne i energię odnawialną.

Płońsk ma duże doświadczenie w organizowaniu różnego rodzaju imprez kulturalnych. W mieście odbywają się cyklicznie m.in.: Międzynarodowy Festiwal Ks. Macieja K. Sarbiewskiego, festyn z okazji Dnia Dziecka "Mama, tata, ja – Miasto Dzieciom", Europejska Parada Orkiestr Dętych, Festiwal Teatrów Lalkowych i Ulicznych "Calineczka", Dni Patrona Miasta – Św. Michała Archanioła i Wigilia Miejska. 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Bogdan Sawicki

Data emisji: 17.07.2016

Godzina emisji: 10.23

tj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lato z Radiem 2016: Inowrocław, czyli miasto z najczystszym powietrzem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 13:00
- Inowrocław to jedyne miasto w Polsce, które spełnia wymogi Światowej Organizacji Zdrowia, jeśli chodzi o czystość powietrza - przypomina z dumą Ryszard Brejza, prezydent miasta. Przepiękne miasto Kujaw kusi nie tylko swoimi zdrowotnymi właściwościami, także bogactwem kwiatów. Dywany kwiatowe tworzy 110 tys. kwiatów, a w Ogrodach Zapachu kwitnie 4,5 tys. róż. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miastko - Lato z Radiem wśród lasów i jezior

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 18:03
W sobotę ekipa "Lata z Radiem" gościła w pięknie położonym wśród lasów i jezior Miastku. Już od rana odkrywamy dla Państwa atrakcje miasta i okolic.
rozwiń zwiń