Polskie rekordy kolekcji i osobliwości

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 10:54
Do działającego od siedemnastu lat w Rabce-Zdroju Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych zgłaszane są niebanalne zbiory, niecodzienne przedmioty, rośliny...
Audio
  • Patryk Bińkowski najwyższy kontroler badający najosobliwsze rekordy w Polsce (Lato z Radiem/Jedynka)
Jednym z polskich rekordów osobliwości jest kolekcja ponad 1000 dziadków do orzechów
Jednym z polskich rekordów osobliwości jest kolekcja ponad 1000 dziadków do orzechów Foto: pixabay/domena publiczna

Pełniący funkcję Najwyższego Kontrolera Patryk Bińkowski (207 cm wzrostu) przedstawił zasady działania Towarzystwa. - Do zgłoszenia jedzie 2-3 sędziów, którzy dokonują weryfikacji. Werdykt potwierdzający, uznający rekord oznacza przyznanie specjalnego certyfikatu, wpisanie do naszej księgi i na stronę internetową - wytłumaczył gość radiowej Jedynki.

- Rekordziści zdarzają się dosłownie wszędzie i nie jest tak, że w dużych miastach jest ich więcej. A kolekcjonować można dosłownie wszystko, nawet saszetki herbaciane, naklejki z bananów... - ujawnił Bińkowski.

Członek Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych pochwalił się, że największymi polskimi rekordami w kolekcjonowaniu. Są to: licząca ponad 1000 sztuk kolekcja dziadków do orzechów, ponad 3000 żab w rożnej postaci, od maskotek po porcelanowe figurki, ale najbardziej imponujący jest zbiór rzeźb wykonanych z jednej zapałki. Cała kolekcja liczy ponad 5000 rzeźb. Jej część można oglądać w Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości, które znajduje się na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Rabkoland", oczywiście w Rabce-Zdroju. To właśnie w tej miejscowości już w sobotę 23 lipca zagra Lato z Radiem.

Patryk Bińkowski wyjaśnił, też w audycji jak zgłasza się rekord.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Patryk Bińkowski (Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych)

Data emisji: 21.07.2016

Godzina emisji: 9.23

ab

Czytaj także

Jagodowy Król i Koszałek Opałek - można ich tam spotkać

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 14:30
Sława Bieńczycka, jak co roku podczas "Lata z Radiem", zachęca do odwiedzania atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce. W tym roku podąża tropem szlaków tematycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smok Wawelski i inne polskie dinozaury

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 14:06
Historia polskich dinozaurów zaczęła się w Bałtowie, w Górach Świętokrzyskich, gdzie pierwsze ślady prehistorycznych gadów odkryto w 1959 roku.
rozwiń zwiń