Jerzy Schejbal: praca w lesie daje wolność

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 11:36
W serialu o sławnym rozlewisku grał leśniczego Tomasza. Czy Jerzy Schejbal chciałby zmienić zawód i pracować w lesie? Opowiedział o tym w "Lecie z Radiem".
Audio
  • Jerzy Schejbal o wcielaniu się w pozytywne postaci i czarne charaktery (Lato z Radiem/Jedynka)
Archiwalne zdjęcie z planu serialu pt. Życie nad rozlewiskiem
Archiwalne zdjęcie z planu serialu pt. "Życie nad rozlewiskiem"Foto: PAP/Adrian Starus

Jak wyjaśnił Jerzy Schejbal, gdy po raz pierwszy założył mundur leśnika, poczuł się zupełnie inaczej i zmienił się jego punkt widzenia.

Jego zdaniem każdy zawód ma zbiór charakterystycznych zachowań, gestów i sposobów mówienia, które aktor może wykorzystać, wcielając się w postać.

Aktor zdradził Romanowi Czejarkowi, że na początku swej drogi zawodowej myślał o tym, by zostać leśnikiem. - Jest to pewien rodzaj wolności, kiedy człowiek sam o wszystkim decyduje - powiedział. 

Jerzy Schejbal mówił także o sztuce "Życie: trzy wersje" autorstwa Yasminy Rezy, w której nie tylko gra, ale jest także reżyserem. Gość "Lata z Radiem opowiedział o tym, jak wygląda łączenie obu tych ról i gdzie będzie można obejrzeć spektakl.

Aktor mówił również o swoich podróżach i zdradził, jakie zakątki Europy urzekły go najbardziej. Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Jerzy Schejbal (aktor)

Data emisji: 27.07.2016

Godzina emisji: 9.22

bk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polak na planie "Wspaniałego stulecia"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 13:00
Jedynkę odwiedził Mateusz Gieryn - łucznik konny i instruktor jazdy konnej, który szkolił aktorów "Wspaniałego stulecia", a także zagrał w tym serialu. Jak twierdzi, na plan trafił... zupełnym przypadkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irène Jacob o Kieślowskim: byłam nim bardzo poruszona

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 14:28
- Był bardzo głębokim, wnikliwym i ciepłym człowiekiem. Na planie zwracał się do każdego jakimś małym, miłym słowem. Zawsze chciał ulepszać ujęcia. Był bardzo zainteresowany każdym detalem - wspomina francuska aktorka.
rozwiń zwiń