Lato z Radiem 2016. Kalisz - tu narodził się szczypiorniak

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 12:46
Kolejny koncert na trasie Lata z Radiem 2016 odbył się w sobotę (6.08) w Kaliszu - mieście zabytków, sztuki i sportu.
Audio
  • O atrakcjach turystycznych Kalisza opowiada Piotr Sobolewski z PTTK , zaś Edward Prus organizator turnieju "Szczypiorno Cup" o narodzinach tego sportu właśnie w Kaliszu (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Przewodnik turystyczny - Piotr Sobolewski o znanych ludziach kultury związanych z Kaliszem (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Rozmowa z Bogdanem Pawlakiem - inicjatorem Muzycznego Kalisza i długoletnim pracownikiem fabryki Calisia - oraz Michałem Kotkowskim z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji (Lato z Radiem/Jedynka)
Karolina Rożej i Bogdan Sawicki na kaliskim Rynku
Karolina Rożej i Bogdan Sawicki na kaliskim Rynku Foto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Już od rana na pięknym, zabytkowym kaliskim rynku na turystów i mieszkańców miasta czekali Karolina Rożej i Bogdan Sawicki.

W plenerowym studiu radiowej Jedynki gościł przewodnik PTTK - Piotr Sobolewski, który opisał atrakcje turystyczne Kalisza i okolic, np. szlak literacki śladami Asnyka, Konopnickiej, Dąbrowskiej, czy szlak teatralny - tropem Bogusławskiego.

Kolejny gość studia plenerowego, Edward Prus - organizator turnieju "Szczypiorno Cup" przypomniał długą i niezwykłą historię narodzin popularnego sportu - piłki ręcznej , zwanej "szczypiorniakiem" właśnie w Kaliszu. W mieście jest muzeum poświęcone tej dyscyplinie.

"Młode duchem - najstarsze miasto w Polsce", ale też "Miasto wysokich lotów" - takimi hasłami władze Kalisza zapraszają do siebie nie tylko turystów, ale także młodzeż i kapitał. O wyjątkowości Kalisza naszym reporterom opowiedział prezydent miasta Grzegorz Sapiński. Szczegóły w nagranej audycji.

Już od godziny 16, publiczności zgromadzonej na terenach zielonych przy placu Bohaterów Westerplatte w Kaliszu niezapomnianą atmosferę i wspaniałe muzyczne przeżycia zapewnili Ireneusz Dudek, Varius Manx z Kasią Stankiewicz i gwiazda wieczoru – zespół De Mono. Z wyjątkowym programem dla najmłodszych wystąpi Arka Noego. Imprezę poprowadzili Monika Tarka i Robert Kilen.

Dzięki poszerzonej współpracy Polskiego Radia i Telewizji Polskiej część tegorocznych koncertów można oglądać na żywo dzięki realizacji telewizyjnej na stronie latozradiem.pl. Ponadto obszerne materiały są retransmitowane na antenie TVP3.

Radiowa Jedynka zaprasza na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z „Latem z Radiem” 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego „Lata z Radiem”, konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd „Lata z Radiem”. Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

mat.prom/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak