Lato z Radiem w stolicy radiowej Jedynki, czyli Stegnie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 12:47
Ekipa Lata z Radiem 2016 dotarła do najpiękniejszego miejsca na Mierzei Wiślanej, do Stegny, gdzie na bulwarze Radiowej Jedynki turyści mogą odpocząć na stylowych ławeczkach, noszących imiona audycji Programu 1.
Audio
  • Ryszard Goliszek z lokalnej organizacji turystycznej i Łukasz Chmielowski kierownik WOPR zapraszają do Stegny (Lato z Radiem)
  • Damian Piątek ze Stowarzyszenia Sportów Walki Underground MMA Elbląg i Wojciech Woch, kierownik Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. (Lato z Radiem)
  • Daria Druzgała z Polskiego Radia Dzieciom i Darek Malejonek o wspólnym z muzykowaniu z dziećmi (Niedziela z Radiową Jedynką)
Dyrektor radiowej Jedynki, Rafał Porzeziński (P) , Marcin Kusy, prowadzący koncert oraz dzieci z Arki Noego na scenie w Stegnie
Dyrektor radiowej Jedynki, Rafał Porzeziński (P) , Marcin Kusy, prowadzący koncert oraz dzieci z Arki Noego na scenie w StegnieFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Już od rana reporterzy Programu 1, Karolina Rożej i Bogdan Sawicki, obecni byli w plenerowym studiu radiowej Jedynki. 

Po godzinie 16.00 na placu przy ul.Jagiełły wystąpili: Maleo Reggae Rockers oraz zespoły Feel i Pectus. Dla najmłodszych widzów zaśpiewała Arka Noego. Koncert poprowadził Marcin Kusy.

Jednym z gości studia plenerowego Jedynki był Ryszard Goliszek z lokalnej organizacji turystycznej, który zapraszał gorąco do Stegny. Bogactwem tego regionu jest bursztyn. Jego walory są kultywowane na różne sposoby. W Stegnie można odwiedzić muzeum bursztynu.

Nadmorski pas Mierzei to piękne, szerokie plaże i las pachnący żywicą. Przybysze z kraju i zagranicy mogą zażywać kąpieli morskich i słonecznych, wykorzystywać walory miejscowego mikroklimatu.

Smakosze bez problemu znajdą przysmaki rybne w licznych restauracjach, barach i smażalniach. Południowa, żuławska część gminy wita gości siecią rzek bogatych w ryby.

Spotkamy tu także wiele interesujących dzieł człowieka. Warto zobaczyć Drewnicę i Żuławki z pamiątkami po byłych osadnikach – domami podcieniowymi, zagrodami holenderskimi, wiatrakiem. Rzeki przegradzają mosty zwodzone. W Rybinie, gdzie od Szkarpawy kieruje się na północny wschód Wisła Królewiecka, spotykamy aż trzy mosty ruchome – dwa drogowe zwodzone i obrotowy wykorzystywany do przeprawy kolejki wąskotorowej, uznawany za jedyny tego rodzaju w świecie.


Dzięki poszerzonej współpracy Polskiego Radia i Telewizji Polskiej część tegorocznych koncertów można oglądać na żywo dzięki realizacji telewizyjnej na stronie latozradiem.pl. Ponadto obszerne materiały są retransmitowane na antenie TVP3.

Radiowa Jedynka zaprasza na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem" 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd "Lata z Radiem". Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Ryszard Goliszek (lokalna organizacja turystyczna),  Łukasz Chmielowski (kierownik WOPR), Damian Piątek (Stowarzyszenie Sportów Walki Underground MMA Elblą), Wojciech Woch (kierownik Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana)

Data emisji: 7.08.2016

Godzina emisji: 10.10-12.00

mat.prom./ab/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lato z Radiem 2016. "Arka Noego to kolejne miejsce do zabawy"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 19:46
- Te dzieciaki nie mają żadnego stresu, nie czują, że występują. To jest część zabawy. Bawią się na podwórku, w domu i na scenie - mówi Robert Friedrich "Litza" o zespole Arka Noego.
rozwiń zwiń