X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nieolimpijski sport, w którym jesteśmy mistrzami

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 17:43
- Jako Polacy nie mamy się czego wstydzić, bo praktycznie z każdych zawodów międzynarodowych nasi zawodnicy wracają z medalami. Polska kadra to w łucznictwie konnym pierwsza światowa trójka - mówi sportowiec, Michał Sanczenko.
Audio
  • Łucznictwo konne - wyjątkowa dyscyplina, w której jesteśmy mistrzami (Lato z Radiem/ Jedynka)
Łucznictwo konne jest osobną formą łucznictwa tradycyjnego. W 2008 roku na Mistrzostwach świata w Korei. Polak Norbert Kopczyński wywalczył złoty medal
Łucznictwo konne jest osobną formą łucznictwa tradycyjnego. W 2008 roku na Mistrzostwach świata w Korei. Polak Norbert Kopczyński wywalczył złoty medalFoto: Glow Images/East News

Łucznictwo konne to dość nietypowa dyscyplina sportu, która jeszcze nie weszła do rozgrywek olimpijskich, a w której Polacy są mistrzami świata. Goście Jedynki przyznają, że łatwiej zajmować się tą dyscypliną, jeśli mamy już opanowaną jazdę konną, która wymaga dłuższych przygotowań niż samo łucznictwo, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły.

- Początki 2004-2005 roku to zalążek łucznictwa konnego w Polsce. Po kilku latach w 2010 roku założyliśmy Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego, co zdynamizowało i przyspieszyło rozwój ten dyscypliny w naszym kraju - opowiada Michał Sanczenko.

W programie rozmawialiśmy o tym, kiedy trwa sezon tej dyscypliny i jak należy się do niego przygotować. Czy uprawianie tego sportu jest bardzo drogie? Każdy powinien mieć własnego konia czy można je wypożyczać? Co sprawia, że sport ten staje się coraz bardziej dostępny? Czy łucznictwo konne mogą również uprawiać kobiety? Dlaczego reprezentanci tej dyscypliny częściej są zatrudniani przez Bollywood, niż na plany polskich produkcji? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Mateusz Gieryn (łucznik konny, instruktor jazdy konnej), Michał Sanczenko (łucznik konny)

Data emisji: 8.08.2016

Godzina emisji: 9.43

sm/ab

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lato z Radiem - tak było w Legionowie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 10:00
- Trzy, dwa, jeden, start! Rozpoczynamy wielką trasę Lato z Radiem 2016 - ogłosili Sława Bieńczycka i Bogdan Sawicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deszcz nie przestraszył fanów Lata z Radiem we Włocławku

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 14:58
W sobotę Lato z Radiem hucznie zainaugurowało trasę koncertową w Legionowie. W niedzielę od rana spotykaliśmy się z naszymi słuchaczami we Włocławku.
rozwiń zwiń