Jan Peszek. Wakacje wypełnione sztuką

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 11:50
- Ja się pracy nie boję, więc praca nie boi się mnie. Te wakacje mam wypełnione różnymi projektami, także pozateatralnymi, wokół jazzu, poezji - mówi w "Lecie z Radiem" aktor Jan Peszek.
Audio
  • Jan Peszek o swoich planach zawodowych na najbliższe tygodnie (Lato z Radiem/Jedynka)
Jan Peszek w czasie próby spektaklu Kto nas odwiedzi w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego
Jan Peszek w czasie próby spektaklu "Kto nas odwiedzi" w reżyserii Cezarego TomaszewskiegoFoto: PAP/Rafał Guz

Artysta zdradził, gdzie w najbliższym czasie będzie można go zobaczyć. - Dziś w warszawskim Och-Teatrze gram "sztuczkę", przy której można odetchnąć. To farsa pt. "Kto nas odwiedzi", gatunek, do którego po raz pierwszy w życiu dałem się zaprosić - wyjaśnia.

Jan Peszek przekonuje też, że w życiu ważny jest odpowiedni dystans, a bez poczucia humoru człowiek jest niepełny. - Nie składamy się tylko z tragedii, ale także z komedii, tak jak z diabła i anioła. Wiemy, że na niektórych pogrzebach bywa bardzo zabawnie, a na niektórych weselach potwornie smutno - mówi Jan Peszek.

Gość Jedynki zdradza też, gdzie spędzi w tym roku wakacje i jakie książki wtedy przeczyta. Zaprasza także na spektakl "Nie strój zdobi nieboszczyka", w którym gra rolę... kobiety!

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Jan Peszek (aktor, reżyser, pedagog)

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 9.20

mg/pg

Czytaj także

Jan Peszek: gdyby nie aktorstwo, nie byłbym tak otwarty

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 21:09
- Ten zawód pozwala mi uzyskać pewien rodzaj śmiałości i otwartości na drugiego człowieka - mówi w Jedynce aktor, który obchodzi w tym roku aż trzy rocznice.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pawlikowska-Jasnorzewska na cztery aktorki

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 15:03
- Maria nie dała się zamknąć w jednej postaci. Ona ma tyle barw, że nawet my cztery nie wystarczamy - mówi Magdalena Zawadzka, która wciela się w jedną z ról w spektaklu "Lilka, cud miłości" Teatru Polskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureaci XVI Festiwalu Dwa Teatry o rolach nasyconych emocjami

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 18:05
- Te role dają wiele różnych barw, które można z nich wydobywać. To jest wielka wartość tego materiału z którym mieliśmy przyjemność się zmierzyć pod dowództwem Marcina Wrony - mówił Artur Żmijewski. Aktor wraz z m.in. Małgorzatą Kożuchowską, odebrał nagrodę Grand Prix dla spektaklu telewizyjnego "Ich czworo".
rozwiń zwiń