Najlepszy polski Elvis: mam staroświeckie upodobania

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 12:10
Piotr Skowroński trzy razy zdobył tytuł najlepszego sobowtóra Elvisa Presley'a, był też finalistą Europe's Tribute to Elvis, czyli mistrzostw Europy w "elwisowaniu". - Najważniejsze, żeby mieć do tego serce, kochać tę muzykę - przekonywał w jedynkowym studiu.
Audio
  • Piotr Skowroński o tym, jak to jest być najlepszym polskim Elvisem Presley'em (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Maria Szabłowska o fenomenie Elvisa Presley'a (Lato z Radiem/Jedynka)
Piotr Skowroński, czyli polski Elvis Presley podczas jednego ze swoich koncertów
Piotr Skowroński, czyli polski Elvis Presley podczas jednego ze swoich koncertówFoto: The King's Friends

U gościa "Lata z Radiem" fascynacja postacią króla rock'n'rolla rozpoczęła się od miłości do muzyki lat 50. i 60. - Jestem staroświecki w swoich upodobaniach, lubię stare samochody, starą muzykę - przekonywał. - Byłem marzycielem, tak jak sam Elvis. Jako dziecko oglądałem jego koncerty i wyobrażałem sobie, że nim jestem. Ale nie przypuszczałem, że kiedyś naprawdę wejdę na scenę - przyznał Piotr Skowroński.

Polski Elvis przyznał, że kiedyś śpiewał wyłącznie w czterech ścianach swojej łazienki, ale dzięki koleżankom z pracy zdobył się na odwagę i zdecydował się na publiczny występ. W audycji wyjawił też, w jaki sposób charakteryzuje się "na Elvisa", zdradził kulisy międzynarodowego konkursu sobowtórów i zaprosił na najbliższy koncert.

Studio odwiedziła też Maria Szabłowska, dziennikarka Polskiego Radia, która opowiedziała o tym, skąd się wziął fenomen Elvisa Presley'a.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Piotr Skowroński (sobowtór Elvisa Presley'a, wokalista grupy The King's Friends) i Maria Szabłowska (dziennikarka muzyczna Polskiego Radia)

Data emisji: 16.08.2016

Godzina emisji: 9.24

mg/pg

Czytaj także

Polanie: prawdziwy, biały rhythm&blues

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 20:11
Na polskiej scenie muzycznej Polanie byli novum, początki więc nie były łatwe. - Dość powiedzieć, że gdy Animalsi przyjechali do Polski, oni zagrali jako support. I to nie jeden koncert - opowiada red. Dariusz Michalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elvis Presley zrobił karierę... przez przypadek

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 19:35
- Zjawił się w wytwórni "Sun" Sama Phillipsa, aby nagrać dla mamy pocztówkę dźwiękową w prezencie urodzinowym. Dwa lata później ochrzczono go już Królem rock'n'rolla - opowiada Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym polega fenomen i legenda ABBY?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 08:30
- Moja miłość do ABBY zaczęła się gdy byłam dzieckiem. Usłyszałam "Dancing queen", dźwięki zawirowały mi w głowie i sympatia do zespołu powstała. I została do dziś - wspomina Marzena Tarka.
rozwiń zwiń