Lato z Radiem 2016. "Augustów jest najpiękniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 13:05
- Jest wiele pięknych miejsc w Polsce, ale nigdzie nie jest tak, jak w Augustowie. Można łączyć pracę i wypoczynek. Wystarczy tylko wyjść poza stereotyp, że to miasto turystyczne, jeziora i sporty wodne. Tutaj jest co robić cały rok - deklarują przedsiębiorcy Michał Serkies i Robert Hanisz, mieszkańcy Augustowa z wyboru.
Audio
  • Przedsiębiorcy Michał Serkies i Robert Hanisz opowiadają o atutach Augustowa (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Irena Śniadkowska przewodniczka PTTK opowiada o historii miasta i podpowiada co warto zobaczyć (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Jak dbać o nasze uszy, radzi otorynolaryngolog dr Magdalena Sosna (Lato z Radiem/Jedynka)
Bogdan Sawicki i Karolina Rożej w Augustowie
Bogdan Sawicki i Karolina Rożej w AugustowieFoto: Sebastian Gołos

Jak zdradzają letnie ścieżki rowerowe zimą zmieniają się w doskonałe trasy dla miłośników nart biegowych, ale Augustów to także doskonałe miejsce do uprawiania... golfa. 

O niezwykłej historii założenia Augustowa opowiadała Irena Śniadkowska przewodniczka PTTK. Jak przekonywała to piękna historia miłosna, której bohaterem był król Zygmunt August. Jej świadkami były okoliczne lasy. Ale skrywają one nie tylko piękne historie, także mroczne momenty naszej przeszłości jak obława augustowska do której doszło w lipcu 1945 roku. 

W tegorocznej trasie Lata z Radiem bierze udział także mobilne centrum słuchu w którym każdy może bezpłatnie zbadać słuch. Jak zadbać o uszy, gdy nasza pasję jest nurkowanie, radziła otorynolaryngolog dr Magdalena Sosna, która zdradziła także jak pomóc niemowlakowi uniknąć dyskomfortu spowodowanego zmianą ciśnień podczas lotu samolotem. Radiowa Jedynka zaprasza na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem" 2016 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi:  Małgorzata Raducha, Karolina RożejBogdan Sawicki

Goście: Marcin Budynek (mistrz kulinarny), Robert Hanisz (przedsiębiorca z Augustowa), Michał Serkies (przedsiębiorca z Augustowa), dr Magdalena Sosna (otorynolaryngolog), Irena Śniadkowska (przewodniczka PTTK), 

Data emisji: 20.08.2016

Godzina emisji: 9-12

gs/tj

Czytaj także

Ciechanów - miasto z ekologicznym Noblem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 10:37
- Staramy się dbać o to, żeby mieszkańców naszego miasta otaczała zieleń. Ważna jest też kwestia gospodarki niskoemisyjnej. Obecnie Inwestujemy w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła - mówi Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stalowa Wola – miasto zbudowane w 26 miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 12:58
- Stalowa Wola powstała w 1938 r. w ramach projektu Centralnego Okręgu Przemysłowego. Tempo budowy, zwłaszcza jak na tamte czasy, było zawrotne. Zakłady Południowe i osiedle postawiono w 26 miesięcy i 26 dni - mówi Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Farna i jej przedkoncertowy stres

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 14:50
Tuż przed swoim koncertem w Stalowej Woli plenerowe studio Jedynki odwiedziła wokalistka Ewa Farna. - Na szczęście do was zdążyłam, zgubiliśmy się, jechaliśmy pół godziny z hotelu, który oddalony jest chyba o pięć minut drogi na piechotę - przyznała artystka.
rozwiń zwiń